Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka

Świecimy przykładem – jesteśmy bezpieczni !

„Szkoła Krokodylka Tirka” jest inicjatywą Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego skierowaną do najmłodszych uczestników ruchu drogowego tj. do przedszkolaków i uczniów klas 1-3. Najważniejszym celem „Bezpiecznej Szkoły Krokodylka Tirka” jest promowanie wśród dzieci od najmłodszych lat bezpiecznych zachowań na drodze i wyczulanie na niebezpieczeństwa, mogące wystąpić w ruchu drogowym.

Materiały edukacyjne

https://gitd.gov.pl/edukacja/materialy-edukacyjne/Materiały edukacyjne (gitd.gov.pl)

W ramach akcji przedszkolacy wzięli udział w  edukacyjnym spotkaniu online z Inspektorem Transportu Drogowego. Prowadzący zajęcia wspólnie z dziećmi omawiał przepisy i zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa najmłodszych. Zajęcia były uatrakcyjnione materiałami multimedialnymi, w tym animowanymi filmami, których głównym bohaterem był krokodylek Tirek. Dodatkowym elementem zajęcia online była także możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy Inspekcji Transportu Drogowego. Prowadzący zajęcie prezentował m.in. elementy umundurowania oraz wyposażenia inspektora ITD. Tematyka spotkania obejmowała m.in.:

– zasady poruszania się po drogach i stosowania się do sygnalizacji świetlnej,

Bezpieczna szkoła krokodylka Tirka – zebra

https://www.youtube.com/watch?v=mQvDWt1AMwkBezpieczna szkoła krokodylka Tirka – zebra – YouTube

– bezpieczeństwa w podróży (w tym stosowania pasów bezpieczeństwa),

Bezpieczna szkoła krokodylka Tirka – pasy

https://www.youtube.com/watch?v=0_dPSO4hUzIBezpieczna szkoła krokodylka Tirka – pasy – YouTube

– konieczności noszenia elementów odblaskowych,

– identyfikację służb ratunkowych oraz umiejętność ich prawidłowego powiadamiania.

Urząd Miasta Tarnowskie Góry i Rada Dzielnicy w Reptach Śląskich, w ramach prowadzonej akcji „Bądź bezpieczny na drodze!” przekazał wszystkim naszym przedszkolakom odblaski na rękę.

Świecimy przykładem – nosimy odblaski!