Dzień Pluszowego Misia

Duże, małe, średnie, kolorowe, puchate i mięciutki, białe,brązowe i zielone. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole (26.11.2015r.).

Wszystkie dzieci  zebrały się w sali maluszków i uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misa. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, „Niedźwiadki niejadki”. Starszacy przygotowali dla swoich młodszych kolegów inscenizacje o łakomym misiaczku. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji:  zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy,  zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, misiową gimnastykę, degustację  miodku z herbatnikami, misiowe żelki , soczki. Jedną z wielkich niespodzianek było ciasto z czekoladową polewą i lukrowym Kubusiem Puchatkiem…pycha! Dziękujemy!

Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Na zakończenie chętne dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie w sylwecie misia.

{gallery count=2}galeria/2015_2016/27{/gallery}