Przedszkolacy uczą się udzielania pierwszej pomocy

4 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dla 5-6 latków z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Na zajęcia podsumowujące nasze wiadomości zaprosiliśmy panią Anię, która
opowiedziała przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. utraty przytomności. Przypomniały sobie  podstawowe numery alarmowe oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji .Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

{gallery count=2}galeria/2015_2016/52{/gallery}