Spotkanie z górnikiem

„Tam w kopalni w ciemnym chodniku,
wielu pracuje dzielnych górników.
My im życzenia dzisiaj składamy,
za to, że ciepło w przedszkolu mamy”.
Na początku grudnia do naszego przedszkola zawitali górnicy. Ubrani w piękne galowe mundury, czapki z pióropuszem oraz z górniczymi akcesoriami zrobili ogromne wrażenie na wszystkich przedszkolakach. Dzieci słuchały legendy o św. Barbarze oraz o tym, jak powstał nasz ogromny czarny skarb, czyli złoto. Dużo radości sprawiło dzieciom przymierzanie górniczej czapki, czyli czako i kasku z latarką. Przedszkolacy dowiedzieli się, jak niebezpieczna jest praca górników. Dzieci zadawały mnóstwo pytań dotyczących pracy pod ziemią i z zaciekawieniem słuchały odpowiedzi. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami oraz słodkim poczęstunkiem, który przynieśli goście dla dzieci. Przedszkolacy odwdzięczyli się piękną kolędą i świątecznymi życzeniami.
{gallery count=2}galeria/2015_2016/33{/gallery}