Wigilia

„A gdy zabłyśnie gwiazda, w błękitnej dalekości,
Będziemy z sobą dzielić opłatek, chleb miłości…”
Miesiąc grudzień to czas oczekiwania na Boże Narodzenie, rozmów o rodzinie, świątecznych tradycjach i przygotowaniach do tych radosnych dni.
W naszym przedszkolu, jak co roku, tuż przed wigilią cała przedszkolna rodzina zebrała się, by również poczuć atmosferę świąt.

{gallery count=2}galeria/2015_2016/34{/gallery}

Wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem, świąteczne życzenia i prezenty dla dzieci wprowadziły wszystkich w radosny nastrój.
    Po tych przeżyciach na dzieci czekała kolejna niespodzianka – dekorowanie świątecznych pierników. Przedszkolacy z wielkim zapałem posypywały pachnące gwiazdki i choinki kolorowymi płatkami, kuleczkami oraz innymi smacznymi ozdobami. O tym, że pierniki były pyszne przekonały się wszystkie dzieci ze smakiem pałaszując własnoręcznie wykonane cudeńka.
     Na koniec dzieciaki przy świątecznie nakrytych stołach zjadły tradycyjny wigilijny obiad, na którym nie zabrakło czerwonego barszczu i ryby.
Ten dzień na pewno na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków!