Wycieczka do Domu Chleba

Dzieci z gr. Najstarszej oraz średniej wybrały się na wycieczkę do Muzeum Chleba w Radzionkowie.
Dzieci z zainteresowaniem obejrzały film o historii chleba i tradycjach z tym związanych, zobaczyły mnóstwo eksponatów sprzed wielu, wielu lat oraz uczestniczyły w warsztatach wypieku pieczywa. Przedszkolacy samodzielnie formowali z przygotowanego ciasta plecionki, które po upieczeniu ze smakiem spałaszowali. Ogromną atrakcją było zwiedzanie szkolnej sali sprzed stu lat. Dzieci siedziały w dawnych szkolnych ławkach, obejrzały szkolne stroje, dowiedziały się wielu ciekawostek o dawnych zwyczajach panujących w szkołach a także mogły pisać lub rysować rysikiem na kamiennych tabliczkach.
Na koniec wszyscy doskonale się bawili na placu zabaw, który okazał się idealnym miejscem po tak wyczerpującym i bogatym w nowe wiadomości zwiedzaniu.

{gallery count=2}galeria/2015_2016/58{/gallery}