Wydarzenia-biedronki-2015-2016

Sport to zdrowie.

Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Wiedzą o tym dorośli i dzieci. Można biegać, grać w piłkę lub pływać. Można tez jeździć na rowerze.
Wielkim miłośnikiem jazdy na rowerze w naszej grupie jest na pewno Alicja i jej rodzina. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, kiedy to tata Ali – pan Sebastian – przyjechał do przedszkola na swoim rowerze. Dzieci dokładnie obejrzały akcesoria potrzebne do jazdy na rowerze, przypomniały sobie również o konieczności zakładania kasku na głowę.
Pan Sebastian opowiedział nam o swojej pasji oraz związanymi z nią wspaniałymi sukcesami. Okazało się, że tata Alicji ma wiele pucharów oraz medali zdobytych w wyścigach jazdy na rowerze. Gratulujemy mu z całego serca, życzymy dalszych sukcesów oraz pięknie dziękujemy za poświęcony nam czas!
Do zobaczenia gdzieś na ścieżce rowerowej ☺

{gallery count=2}galeria/2015_2016/55{/gallery}

Podróż za jeden uśmiech
Dzieci z gr. Biedronki odwiedziła mama Alicji, która jest ekspedytorem. Dla wszystkich przedszkolaków był to zupełnie nieznany zawód, dlatego dzieci z wielką uwagą słuchały o tym, czym pani Zenia się zajmuje.
Mama Ali zabrała nas w podróż za jeden uśmiech. Najpierw pokazała przedszkolakom globus oraz różne środki transportu, którymi można się poruszać po lądzie, wodzie i w powietrzu. Dzieciom, a szczególnie chłopcom, podobały się modele różnych pojazdów, nawet wózka widłowego. Wielką atrakcją dla dzieci była makieta, na której wszyscy mogli przykleić jeden wylosowany środek transportu : lądowy, wodny lub powietrzny oraz odgadywanie zagadek słuchowych – dźwięków wydawanych przez różne pojazdy. Na koniec pani Zenia podarowała nam jeden z modeli tirów oraz kolorowanki. Przedszkolacy odwdzięczyli się nie jednym, a wieloma uśmiechami, podziękowaniami za tak wspaniałe zajęcie  i zaproszeniem na kolejne spotkanie.
{gallery count=2}galeria/2015_2016/50{/gallery}

 

Z wizytą u Pana Burmistrza21. marca Biedronki wybrały się na wycieczkę. Pierwszym punktem programu było oglądanie pięknej, zabytkowej dzwonnicy. Potem dzieci przeszły na rynek, gdzie akurat odbywało się uroczyste powitanie wiosny. Taniec z pomponami wprowadził wszystkich w pogodny, radosny nastrój. Następną atrakcją dla dzieci była wizyta w ratuszu  i spotkanie z Burmistrzem Tarnowskich Gór. Pan Arkadiusz Czech przyjął nas bardzo serdecznie, opowiedział o swojej pracy i wręczył dzieciom drobne upominki. Przedszkolacy złożyli mu świąteczne życzenia, zaśpiewali piosenkę i wręczyli zajączka, który bardzo spodobał się panu burmistrzowi. Na koniec dzieci poszły do TCK. Tam kolejną niespodzianką okazał się film „Gang Wiewióra”, który dzieci obejrzały w sali kinowej. To była bardzo udana wycieczka, której dzieciaki na pewno długo nie zapomną!
{gallery count=2}galeria/2015_2016/49{/gallery}

 

Loki, loki – spotkanie z panią fryzjerką.

Kilka dni temu w naszej grupie gościliśmy panią fryzjerkę – mamę Kubusia. Pani Agnieszka opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie a przyniesione przez nią grzebienie, szczotki, wałki i inne akcesoria zamieniły naszą salę w prawdziwy salon fryzjerski. Pani Agnieszka wyczarowała wszystkim chętnym dzieciom wspaniałe fryzury i pokazała, jak robić loki, koki, warkocze i inne cudne fryzury. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć, na których widać, że nie tylko dziewczynki lubią dbać o swój wygląd. Pani Agnieszce serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie do naszego przedszkola!
{gallery count=2}galeria/2015_2016/45{/gallery}

 

Sporty zimowe i nie tylko…
Gościem naszych przedszkolaków była mama Zosi – Pani Beatka, która przyniosła do przedszkola mnóstwo sportowego sprzętu. Czego tu nie było… narty, piłki, deskorolki, hulajnogi, łyżwy, rolki i wiele innych akcesoriów, które tak kochają dzieciaki.
Biedronki chętnie wypróbowały wszystkie sprzęty przy pomocy Pani Beatki, która z wielką cierpliwością wyjaśniała zasady działania i pomagała przy sportowych wyczynach przedszkolaków.
Na koniec pani Beatka rozdała wszystkim dzieciom śliczne kolorowe czepki, w których na pewno wszyscy będą świetnie radzili sobie w basenie.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy mamie Zosi za poświęcony czas i tak wspaniałe zajęcia !

{gallery count=2}galeria/2015_2016/43{/gallery}

 

 Robimy koktajl owocowy
Od dawna wiadomo, że koktajle owocowe są bardzo pyszne i zdrowe. „Biedronki” też o tym wiedzą i w dodatku same potrafią przygotować taki pyszny napój. Wystarczy kefir lub jogurt naturalny, ulubione owoce (mogą być mrożone), blender, odrobina chęci i bomba witaminowa gotowa!

{gallery count=2}galeria/2015_2016/42{/gallery}

 

Wizyta u pani dentystki.

We wtorek 24. listopada odwiedziliśmy naszą znajomą panią dentystkę. Pani doktor i jej asystentka przyjęły nas bardzo serdecznie. Oglądaliśmy różne narzędzia dentystyczne oraz wyposażenie gabinetu. Najbardziej podobał się nam ruchomy fotel i monitor, na którym podziwialiśmy swoje ząbki i ząbki kolegów. W nagrodę za odwagę dostaliśmy pasty do zębów i teraz już wszyscy wiemy, że takiego badania nie trzeba się bać!  Pani dentystka pokazała też jak należy prawidłowo myć zęby, jak o nie dbać i co robić, żeby były czyste i zdrowe. My w podziękowaniu za tak interesujące zajęcia zaśpiewaliśmy piosenkę „Szczotka, pasta” oraz podarowaliśmy piękne prace plastyczne, które zostały umieszczone w poczekalni gabinetu. Dziękujemy bardzo pani Justynie i pani Kasi –  na takie wizyty dentystyczne możemy chodzić często!

{gallery count=2}galeria/2015_2016/28{/gallery}

 

Podbój kosmosu.

03. listopada na naszych przedszkolaków czekała nie lada przygoda – wszyscy wyruszyli na podbój kosmosu! Dzieciaki wspólnie odpaliły rakietę, by odwiedzić wszystkie planety, księżyc a nawet słońce! Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o gwiazdach, gwiazdozbiorach i orbitach. Na koniec przedszkolacy mogli poczuć się jak prawdziwi kosmonauci lewitujący w skafandrach wśród gwiazd. Wszystkim bardzo podobała się ta kosmiczna podróż!

{gallery count=2}galeria/2015_2016/22{/gallery}

 

Zapasy na zimę.

W ostatnim tygodniu dowiadywaliśmy się, jak zwierzęta i ludzie przygotowują się do zimy. Ponieważ zima za pasem, postanowiliśmy sprawdzić, jakie pyszne przetwory możemy kupić w pobliskim sklepiku oraz jak zaopatrzona jest nasza przedszkolna spiżarnia. Odwiedziliśmy też panie kucharki, które przygotowywały dla nas zdrowy i smaczny obiadek. Na koniec zrobiliśmy sobie wspaniałą ucztę – kiszona kapusta i ogórki zakupione w sklepie smakowały wyśmienicie!

{gallery count=2}galeria/2015_2016/19{/gallery}

Dodaj komentarz