Gmina tarnowskie Góry czyta z Małym Misiem

Od stycznia tego roku dzieci z 11 tarnogórskich przedszkoli brały udział w gminnej edycji ogólnopolskiego projektu autorstwa pani Anety Konefał „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.
Edycja gminna „Gmina Tarnowskie Góry czyta z Małym Misiem”, pod honorowym patronatem burmistrza Arkadiusza Czecha , cieszyła się ogromną popularnością wśród najmłodszych. 21 grup, 21 misiów – podróżników, 21 dzienników podróży misia, 525 dzieci i 26 nauczycieli to bilans naszej czytelniczej przygody.
Na czytelnicze spotkania dzieci zapraszały swoich rodziców, starszych kolegów, pisarzy oraz znane osobistości. Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się finałowa gala podsumowująca projekt gminny połączona z rozstrzygnięciem konkursu plastyczno – literackiego „Gmina TG czyta z Małym Misiem”.
Na uroczystość przybyli goście: burmistrz Tarnowskich Gór- Arkadiusz Czech, Kierownik Biura Kultury – Damian Stadler, Naczelnik Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki – Pani Alina Konopka, kierownik fili TCK – Pani Justyna Kosmała, metodyk – Pelagia Wiczyńska oraz uczestnicy konkursu wraz z nauczycielami.
Jedną z atrakcji dla dzieci było czytanie wierszy przez pana burmistrza oraz przez pana kierownika biura kultury.
Podsumowaniem spotkania było wręczenie nagród dla uczestników konkursu, których sponsorami byli : firma Madej&Wróbel, Urząd Miasta Tarnowskie Góry, Starostwo Powiatowe, wydawnictwo Nowa Era oraz kwiaciarnia „Garden Kompleks”.
Serdecznie dziękujemy 🙂

{gallery count=2}galeria/2016_2017/52{/gallery}