Wydarzenia-krasnale_2015_2016

„Skrzypce – moja pasja”
Każdy z nas ma jakiś ukryty talent, jednym z nich może być gra na instrumencie. Nasza koleżanka z grupy starszaków – Karolina Miśta – postanowiła podzielić się z nami swoimi umiejętnościami. Karolinka gra na skrzypcach, dla swoich kolegów i koleżanek z przedszkola przygotowała koncert. Dzieci mogły usłyszeć takie piosenki jak: „Poszły w pole kurki trzy”, „Donald farmę miał” oraz „Świeć gwiazdeczko”. Jednak największą popularnością i radością cieszyła się znana wszystkim bardzo dobrze piosenka „Wlazł kotek na płotek”. Koncert był miłą niespodzianką  dla przedszkolaków, które nagrodziły Karolinę wielkimi brawami. My serdecznie dziękujemy za miły koncert oraz życzymy kolejnych sukcesów muzycznych. Powodzenia Karolinko!
{gallery count=2}galeria/2015_2016/38{/gallery}

Górnicy w naszym przedszkolu
Tradycyjnie, jak co roku w  naszym przedszkolu gościliśmy górników.  Zaproszeni goście opowiedzieli dzieciom o ciężkiej i niebezpiecznej pracy pod ziemią, zaprezentowali galowy strój górnika i odpowiadali na pytania dzieci. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni, co było dla nich dużą atrakcją spotkania. Górnicy wytłumaczyli dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi.Przedszkolaki chętnie oglądały górniczy mundur oraz wysłuchały opowieści przedstawianych przez górników. Oczywiście nasi goście pozwolili dzieciom przymierzyć górnicze czako i kaski. Podczas uroczystości starszacy zaprezentowali górnikom swoje umiejętności wokalne
Wszystkim Górnikom życzymy pomyślności w życiu rodzinnym i zawodowym oraz bezpiecznej i spokojnej pracy.

{gallery count=2}galeria/2015_2016/31{/gallery}

30 dag  mąki
10 dag cukru
1 jajko
1 cukier waniliowy
10 dag masła
10 dag margaryny
2 łyżeczki proszku do pieczenia                     Smacznego !

{gallery count=2}galeria/2015_2016/24{/gallery}

Choinki Jedynki – magia świąt Bożego Narodzenia
Starszacy biorą udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez  Pierwszy Program Polskiego Radia pt. „ Choinki Jedynki 2015”  Jego celem jest zbiórka pieniędzy na potrzeby Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji na rzecz promowania aktywności osób niepełnosprawnych „Wygrajmy Razem”. Tematem przewodnim Choinek Jedynki jest MAGIA ŚWIĄT (radość świąt Bożego Narodzenia, symbole świąt itp) Wszystkie wybrane prace plastyczne zaprezentowane zostaną na stronach internetowych Polskiego Radia. Laureaci zostaną wymienieni z imienia i nazwiska na antenie.
Posyłamy do radia własnoręcznie wykonane prace przedstawiające nasze wyobrażenia o świętach. Prezentujemy magię świąt Bożego Narodzenia widzianą naszymi oczami. Chcemy  mieć swój udział w aukcji i zbiórce pieniędzy na rzecz potrzebujących i niepełnosprawnych.

{gallery count=2}galeria/2015_2016/20{/gallery}

Wspólne zajęcia starszaków i kolegów z klasy II
Gościliśmy w naszym przedszkolu kolegów z II klasy.  Rozmawialiśmy o barwach i symbolach jesieni. Ciekawie spędziliśmy czas przy grze edukacyjnej i  filmiku prezentującym ciekawostki przyrodnicze. Wspólnie bawiliśmy się. Kto chciał rozwiązywał zagadki, liczył , trenował  bystry wzrok, rozpoznawał literki a nawet czytał. Na zakończenie kolorowaliśmy liście, wycinaliśmy je i komponowaliśmy „jesienne „ drzewa.

{gallery count=2}galeria/2015_2016/21{/gallery}