Wydarzenia-krasnale-2016-2017

Są pyszne! Wyjątkowe! Proste i zdrowe. Oto one – batony proteinowe.
Braliśmy udział w akcjach edukacyjnych – ” Misja śniadaniowa”, „ Zdrowy talerz przedszkolaka”, „Dzieciaki  Mleczaki” – propagujemy hasło – Zdrowo się odżywiamy i o zdrowie dbamy!

Warsztaty Mydlarskie.
Warsztaty Mydlarskie były  okazją do  stworzenia małych niepowtarzalnych  „dzieł sztuki” – kolorowych, glicerynowych mydełek . Uruchamiały  wyobraźnię , uczyły dzieci jak łączyć ze sobą kolory oraz jak tworzyć przyjemne zapachy. Każde  dziecko  otrzymało  foremki, a panie prowadzące przygotowywały bazę mydlaną do wykreowania 2 mydełek. Dzieci wybierały kolory, zapachy, mydlane dodatki i inne ozdoby, z których ułożyły własną mydlaną kompozycję. Wszystkie mydełka na koniec zostały pięknie zapakowane i zabrane przez dzieci. Własnoręcznie zrobione, pachnące i kolorowe mydełka , to oryginalny pomysł na prezent  np. z okazji Dnia Kobiet ☺

Uczymy się liczyć.
Samodzielnie wykonujemy pomoce i liczymy: dodajemy, odejmujemy i porównujemy.

Kartka dla rodaka.
Starszacy dołączyli do akcji – kartka dla rodaka.

Mali piłkarze.
Mamy w grupie wspaniałych piłkarzy. Zdolny bramkarz popisywał się efektownymi paradami a koledzy i koleżanki celnymi strzałami na bramkę. Może to przyszli zawodnicy naszej drużyny piłkarskiej??

W szkolnej bibliotece.
Mali czytelnicy odwiedzili bibliotekę szkloną. Tam z przejęciem oglądali księgozbiory, słuchali czytanej bajki, przeglądali przygotowane dla nich książeczki. Byli i tacy, którzy sami próbowali czytać książkę , która ich zainteresowała. Chętnym dzieciom pani bibliotekarka założyła karty czytelnika i wypożyczyła do domu wybrane książki.

Czytamy dzieciom.
W ramach akcji czytania dzieciom książek zaprosiliśmy do naszej grupy panią Kasię z grupy młodszej i panią  Anie ze szkoły . Dzieci z zainteresowaniem słuchały przygód bohaterów książki „Biuro zagubionych zabawek”.
Zapraszamy rodziców i opiekunów, babcie, ciocie , dziadków, wujków…. do czytania dzieciom książek w przedszkolu po uprzednim ustaleniu terminu z wychowawcą.

Mała wypożyczalnia książek.
Zorganizowaliśmy w naszej grupie małą wypożyczalnię książek przyniesionych z domu.
Przynosimy swoje ulubione książeczki, pożyczamy kolegom i koleżankom. Po kilku dniach gdy książka jest przeczytana, oddajemy ją z narysowanym obrazkiem ilustrującym dowolną sytuację z książki – bajki.
Czytamy dzieciom w przedszkolu. Czytamy dzieciom w domu.

Nasza książeczka.
Wiemy już jak powstaje książka i dlatego postanowiliśmy zrobić swoją na zajęciach. Wymyśliliśmy temat i tytuł książeczki. Kolorowaliśmy obrazki, wklejaliśmy teksty. Zebraliśmy nasze prace w jedną całość i… już mamy książeczkę.

Zasady  udzielania pierwszej pomocy
Podczas zajęcia starszacy przypominali sobie procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Tym razem teoretycznie na podstawie ilustracji dzieci  mogły wykazać się swoją wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy. Utrwaliły też znajomość numerów alarmowych. Była to doskonała sytuacja, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia. Systematyczne przypominanie w/w zasad sprawia dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

Pola nadziei.