Przedszkole 13 w ZSP nr 3 – Ambasadorem Przyjaznej Edukacji

Przedszkolacy z ZSP nr 3 brali udział w ogólnopolskim konkursie Ale Przedszkole! organizowanym przez Akces Edukacja. Głównym zadaniem była popularyzacja wiedzy na temat znaczenia pszczół w środowisku i ich ochrony.
Tarnogórska placówka jako jedna z trzech w całej Polsce została wyróżniona przez jury  i zaproszona do udziału w projekcie Ambasador Przyjaznej Edukacji. Ten sukces na skalę ogólnopolską jest kolejnym krokiem do zdobywania nowych doświadczeń i nietuzinkowych rozwiązań edukacyjnych zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Ambasador Przyjaznej Edukacji to program sieciowania środowiska stosującego rozwiązania LEGO® Education, którego  celem jest :
• utworzenia platformy wymiany doświadczeń dla użytkowników,
• wypracowania metodyki pracy dostosowanej do potrzeb uczniów i specyfiki polskiej   oświaty.
22  marca do Przedszkola nr 13  zostały przekazane materiały dydaktyczne w formie wielu różnorodnych  zestawów klocków Lego o wartości 25 000 zł.. Posłużą one przedszkolakom i uczniom do zdobywania wiedzy, praktycznych umiejętności i kompetencji niezbędnych do rozwijania  w sposób odpowiadający wyzwaniom przyszłości. Bo przecież zabawa to nie tylko rozrywka! Jest wiele sposobów na naukę, a klocki LEGO są jednym         z nich.
Program Ambasadora Przyjaznej Edukacji jest międzynarodowym pilotażem, a jego efekty będą wykorzystywane przez LEGO® Education na całym świecie. Uroczyste wręczenie Certyfikatu odbędzie się w kwietniu.