O grupie

Jesteśmy najmłodszą grupą w naszym przedszkolu, mamy po 3 i 4 lata. W naszej grupie jest 10 dziewczynek i 11 chłopców. Będziemy wspólnie bawić się, uczyć i poznawać świat.
          W tym roku szkolnym nasza praca będzie oparta na programie „Nasze przedszkole” autorstwa M. Kwaśniewskiej oraz W. Żaby – Żabińskiej.

Będziemy poznawać otaczającą nas rzeczywistość wszystkimi zmysłami. Lubimy odkrywać, doświadczać, działać, tworzyć.  Będziemy rozbudzać i rozwijać wyobraźnię oraz doskonalić umiejętności manualne wykorzystując różnorodne techniki plastyczne i techniczne.

Będziemy również dużo śpiewać, tańczyć wykorzystując do tego zabawy muzyczno-ruchowe np. wg. B.Strauss, Klanzy. Jak wszystkie dzieci lubimy zabawy ruchowe, szczególnie te na świeżym powietrzu.  Chętnie biegamy, skaczemy, czworak ujemy i rzucamy do celu. Lubimy też zabawy przy dźwiękach pianina. Będziemy uczyć się liczyć, porównywać i wykonywać inne zadania matematyczne. Chcemy rozwijać naszą mowę oraz umiejętności językowe. Chętnie uczymy się również jęz. angielskiego. Chcemy też poznawać ciekawostki przyrodnicze, wzbogacać wiedzę o naszej ojczyźnie oraz całym wszechświecie.

Mamy nadzieję, że ten pierwszy wspólny rok pozwoli poznać nam się bliżej. Będzie obfitował w niezapomniane, wspaniałe chwile spędzone wspólnie, a praca przyniesie nam satysfakcję i radość z poznawania pięknego świata.