Biedronki – wydarzenia

WYDARZENIA:

Dziś w przedszkolu od samego rana pachniało świątecznymi piernikami. Razem z mistrzem Maciejem Ostaszewskim z Manufaktury Piernika dzieci dekorowały, ozdabiały i stroiły piernikowe domki, misie oraz serca. Radość była wielka, szczególnie, że wszystkie ozdoby były bardzo kolorowe i smaczne. Mali cukiernicy byli zachwyceni samodzielną pracą , tym bardziej, że na koniec otrzymali certyfikaty potwierdzające ich umiejętności.
{gallery count=2}galeria/2017_2018/10{/gallery}

18. grudnia dzieci zaprosiły swoich rodziców do obejrzenia jasełek. Po raz kolejny zaprezentowały swoje aktorskie umiejętności, a rodzice nagrodzili ich ogromnymi brawami. Nie obyło się bez życzeń z opłatkiem oraz słodkiego poczęstunku.
{gallery count=2}galeria/2017_2018/11{/gallery}

„Mały miś w świecie wielkiej literatury” to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka, ks. dr hab. Jana Niewęgłowskiego, prof. UKSW- Dziekana Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz pani Doroty Dziamskiej – pedagoga, autora systemu Edukacja Przez Ruch, eksperta MEN.
    Dzieci z gr. Biedronki po raz drugi brały udział w edycji ogólnopolskiej, w której mały miś odwiedzał przedszkola w różnych miejscowościach naszego kraju, a nas odwiedzały misie z tych  placówek, m. inn  z Zabrza, Iwonicznej Zdroju, Legnicy, Jastrzębia Zdroju. Każdy kolejny miś był radośnie witany przez dzieci, które razem z nim się bawiły, uczyły i oczywiście słuchały książeczek. W tym tygodniu po ponad miesięcznej podróży wrócił do nas nasz miś Stefanek. Radość dzieci była ogromna. Powitaliśmy go tańcem, piosenką i słodkim poczęstunkiem. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały dziennik podróży misia, który wypełniony jest kolorowymi wpisami, zdjęciami oraz pocztówkami i życzeniami. Cieszymy się, że nasz miś wrócił do grupy pełen czytelniczych wrażeń 🙂
{gallery count=2}galeria/2017_2018/13{/gallery}

Wizyta u pani stomatolog

W ostatnią środę dzieci odwiedziły zaprzyjaźnioną dentystkę – panią Justynę Król – Kawczyk. Przedszkolacy utrwalili wiadomości o prawidłowej higienie jamy ustnej, oglądały przyrządy dentystyczne. Pani doktor odpowiadała na pytania dzieci oraz  mówiła o tym, co jest zdrowe i bezpieczne dla zębów.Na koniec wszyscy otrzymali niespodzianki.
{gallery count=2}galeria/2017_2018/14{/gallery}

Bal karnawałowy

Na ten dzień wszystkie dzieci czekały z niecierpliwością… W czwartek 18. stycznia od samego rana do przedszkola schodzili się wyśmienici goście, wśród których trudno było rozpoznać naszych kochanych przedszkolaków. Tańcom i zabawie nie było końca…Królewna z rycerzem, kotek z policjantem, matka Natura z Pipi i inni przebierańcy bawili się w rytm wesołych piosenek. Był też taneczny pociąg , zabawa z kolorową chustą i balonami oraz mnóstwo innych atrakcji, dzięki którym dzieci na długo zapamiętają ten wyjątkowy dzień.
{gallery count=2}galeria/2017_2018/15{/gallery}

Dzieci z gr. Biedronki zaprosiły swoje babcie i dziadziusiów na przedstawienie „Jasełka dla babci i dziadka” do kościoła św. Mikołaja w Reptach Śl. Przedszkolacy świetnie się spisali – babcie i dziadziusiowie z wielkim zaciekawieniem oglądali aktorskie popisy swoich wnuków. Nie obyło się bez życzeń dla kochanych babć i dziadziusiów oraz upominków i serdecznych uścisków. Babciu, dziadku – żyjcie nam sto lat!!
{gallery count=2}galeria/2017_2018/18{/gallery}

Dziś przedszkolacy poznali legendę o św. Walentym, układali sercowe puzzle, podawali sobie serca za pomocą słomki, chodzili w parach z balonem i brali udział w walentynkowym quizie.
{gallery count=2}galeria/2017_2018/19{/gallery}

Lato w środku zimy? W przedszkolu wszystko jest możliwe.:) Nawet podróż na egzotyczną wyspę
{gallery count=2}galeria/2017_2018/20{/gallery}

Spotkania z panią bibliotekarką
Od grudnia 2017r. nasza grupa uczestniczy w comiesięcznych spotkaniach z panią Małgosią – bibliotekarką z MBP Filia nr 5 w Tarnowskich Górach. Przedszkolacy czekają na te spotkania, które zawsze są bardzo interesujące.
{gallery count=2}galeria/2017_2018/21{/gallery}

Przedszkolacy z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Dziękujemy serdecznie za bardzo interesujące i nieszablonowe zajęcia edukacyjne.

Rok dla niepodległości
Dzisiaj przedszkolacy uczestniczyli w Wiosennym Marszu Radości. To wydarzenie zainaugurowało w naszej placówce obchody z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę: „Rok dla niepodległości”.
{gallery count=2}galeria/2017_2018/22{/gallery}

23. marca dzieci gościły na lekcji w kl. Ib. Przedszkolacy przez chwilę poczuli się prawdziwymi uczniami: mogli usiąść w ławkach, obejrzeć szkolne książki oraz poczytać krótkie czytanki. Było też dużo śmiechu i dobrej zabawy.
{gallery count=2}galeria/2017_2018/23{/gallery}

21.marca przedszkolacy pojechali na tarnogórski Rynek, aby wziąć udział w podsumowaniu akcji „Hajcujymy – nie trujymy”. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: topienie Marzanny, wiosenne gry i zabawy, spotkanie z przedszkolakami z innych placówek. Mimo lekkiego chłodu przez cały czas towarzyszyły nam dobre humory oraz pogodny nastrój.:)

Więcej informacji tutaj:
{gallery count=2}galeria/2017_2018/24{/gallery}