Gdy myślę misje…

KONKURS PLASTYCZNY „Gdy myślę misje…”

Moje kochane dzieciaki. Bardzo mi was brakuje. Mam dla was wspaniałą wiadomość. Już od miesiąca na drzwiach do przedszkola wisiał plakat. Zachęcam do wykonania pracy plastycznej. Poproście waszych rodziców aby opowiedzieli wam o naszym kochanym Papieżu św. Janie Pawle II. Każda praca będzie nagrodzona.

Zachęcam do zobaczenia filmu o naszym wspaniałym rodaku.

Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w VII edycji Konkursu Plastycznego „Gdy myślę misje…”. Tegoroczne hasło brzmi: „Wielki Polak, Wielki Papież i Misjonarz, Wielki Święty”.

Głównym celem Konkursu jest przypomnienie i utrwalenie wśród uczestników postaci, życia   i  nauczania św. Jana Pawła II.  Jego życie wiarą, miłość i szacunek do Ojczyzny i bliźniego to wspaniały przykład jak być patriotą, dobrym  chrześcijaninem  i otwartym na innych ludzi i ich problemy człowiekiem. O tym należy mówić, przypominać i stawiać za wzór nowym pokoleniom.

Prace można wykonać dowolną techniką na A3 lub A4

Konkurs trwa od 1 lutego do 3 kwietnia 2020 roku. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w sobotę 23 maja 2020 r., w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w  Pieniężnie na Warmii.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można znaleźć na stronie: http://www.muzeumpieniezno.pl/konkurs-plastyczny/

Ja muszę przesłać do Pieniężna do 3 kwietnia. Jak będę odbierać prace napisze w kolejnej informacji.

Tu znajdziesz Zgłoszenie do Konkursu, które należy wydrukować i wypełnić: http://www.muzeumpieniezno.pl/wp-content/uploads/2020/01/gmm2020-karta-zgloszenia.pdf

Życzę miłej zabawy.

Katechetka Joanna Boczek.