Konkursy 2017_2018

Miło nam poinformować, że Marysia z gr. Biedronki zdobyła III. miejsce w Gminnym Konkursie Papieskim w kategorii : praca plastyczna. Gratulujemy.
{gallery count=2}galeria/2017_2018/30{/gallery}

 

Święta Bożego Narodzenia to piękne święta, z którymi my Polacy jesteśmy bardzo związani. Staramy się, by wspólnie zasiąść przy wigilijnym stole, przełamać się opłatkiem i razem przy choince śpiewać kolędy. Już najmłodszym dzieciom przekazujemy te piękne zwyczaje i  tradycje. Jedną z nich są jasełka – współczesne  przedstawienie związane z narodzinami Chrystusa, które wzorowane jest na średniowiecznych przedstawieniach zapoczątkowanych przez św. Franciszka z Asyżu.
    Kilka tygodni temu w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym w Gliwicach odbyło się przesłuchanie XVIII. Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych pod patronatem Biskupa Diecezji Gliwickiej Gerarda Kusza, Prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza, Starosty Gliwickiego Waldemara Dombka a także patronatem medialnym „Gościa Niedzielnego” i „Wiadomości Powiatu Gliwickiego” oraz radia SILESIA.
    Wśród wielu wykonawców z całego regionu na uwagę zasłużył występ przedszkolaków z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Tarnowskich Górach. Dzieci zachwyciły swoim występem jury zdobywając II. miejsce w kategorii „Przedszkola”. Dodatkowo Zofia Kapek zdobyła wyróżnienie indywidualne za rolę Anioła.
9. stycznia odbyła się uroczysta Gala, na którą zostali zaproszeni laureaci pięciu kategorii wiekowych. Dzieci z ZSP nr 3 czuły się wyjątkowo wśród licznie zgromadzonych uczestników oraz zaproszonych gości. Mali aktorzy spędzili wspaniały czas przypominając sobie magię świątecznej atmosfery. Na koniec odebrali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

 {gallery count=2}galeria/2017_2018/12{/gallery}

Dodaj komentarz