Mały Miś w świecie wielkiej literatury

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury. Czytelnicza podróż po domach przedszkolaków “.

Drodzy Rodzice!
Na początek zapraszam Państwa do wspólnej przygody z międzynarodowym projektem edukacyjnym „ Mały miś w świecie wielkiej literatury”, którego głównym celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa – wprowadzenie dziecka w świat literatury , budzenie zainteresowania książką.
Dzieci wraz z panią  wybrały grupową maskotkę – Misia Pysia .
Nasz nowy przyjaciel wędruje od domu do domu naszych przedszkolaków „ Krasnali” z dzienniczkiem „ pod pachą”. Zadaniem dziecka jest zaopiekować się misiem, a zadaniem rodzica jest poczytanie misiowi na dobranoc. Łatwe, prawda?
W przygotowanym  dzienniczku każdy „Krasnal” zostawia misiowi pamiątkę.
Na karcie „ Tu byłem” proszę wpisać imię dziecka, tytuł bajeczki/ książeczki, którą przeczytaliście. Proszę pomóc dziecku odrysować jego dłoń i zachęcić do wykonania rysunku dla misia. To będzie Wasz wspaniały czas z dzieckiem . Wasza wspaniała zabawa.
Po zakończonej wizycie w domu Misio Pysio razem z obrazkiem /w dzienniczku / wraca do przedszkola i  powędruje do innego dziecka. Wizyta Misia Pysia trwa od poniedziałku do piątku.

Kornel Makuszyński powiedział: „ Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca”. Zaproście słońce do Waszego domu wraz z pluszowym przyjacielem dzieci!
Czas trwania akcji w naszej grupie – „ Mały Miś  w świecie wielkiej literatury. Czytelnicza podróż po domach przedszkolaków”: wrzesień2018 – czerwiec 2019.