Drużyna LEGO

LEGO Education zaprasza nas do udziału w konkursie drużynowym. Mamy nadzieję, że od przyszłego roku szkolnego nasza placówka będzie mogła dołączyć do grona drużyn w nietuzinkowy sposób odkrywających naukę.

FIRST® LEGO® League: Explore został stworzony jako wspólna inicjatywa Amerykańskiej fundacji FIRST® (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) i LEGO® żeby zachęcić dzieci w wieku od 6 do 10 lat do odkrywania nauki. Wyzwanie zostaje przedstawione dzieciom poprzez kolorowe klocki, które są im doskonale znane.
Drużyna (maksymalnie 6 uczestników) wraz z dwoma trenerami odkrywa i zgłębia istniejący problem taki jak źródła energii, segregacja śmieci, czy współistnienie ludzi i zwierząt. Drużyna tworzy POKAŻ MI plakat który prezentuje drużynę i ich odkrycia. Drugim krokiem jest zbudowanie poruszającego się modelu z klocków LEGO®. Podczas naukowej podróży dzieci uczą się pracy w grupie oraz odkrywają fascynujący świat nauki i technologii. W centrum konkursu są Podstawowe Wartości FIRST® LEGO® League: Explore takie jak szacunek, dzielenie się doświadczeniem czy krytyczne myślenie. Na koniec każdego sezonu drużyny spotykają się na wystawie żeby zaprezentować swoje osiągnięcia, podzielić się pomysłami oraz wspólnie się bawić.
Więcej informacji tutaj:  https://www.fll.edu.pl/