Dzień tęczy – 3 kwietnia

Jest takie zjawisko meteorologiczne, które u każdego wywołuje uśmiech, a najbardziej kochają je dzieci. Dziś dzień tęczy. Z tego powodu zapraszam Was do wzięcia udziału w akcji „wszystko będzie dobrze” W akcji tej dzieci z różnych krajów świata malują tęczę na oknach (albo przyklejają rysunki, czy też kolory tęczy). Chodzi o to, aby ulice i okna naszych domów były bardziej kolorowe, by dzieci zapamiętały ten czas jako bardziej wesoły. Zachęcam do wykonania tęczy razem z dziećmi, umieszczenia jej w oknie swojego domu i przesłania zdjęcia.

Posłuchaj piosenki

Tęcza, tęcza – cza cza cza…

Tęczowe zabawy plastyczne do zabawy potrzebujecie: jednego opakowania cukierków Skittles, ewentualnie innych mocno barwionych drażetek, duży talerz najlepiej biały, wodę w temperaturze pokojowej. Wokół rantu talerza układamy cukierki w kształcie okręgu, następnie wlewamy powoli na środek talerza wodę i obserwujemy co się dzieje. Ważne aby po wlaniu wody nie przestawiać i nie przesuwać talerza, bo barwniki się rozpłyną nierówno. Najlepiej jak talerz stoi w miejscu. Cukierki zaczynają puszczać barwnik w bardzo efektowny sposób już po kilku sekundach barwiąc wodę niczym powstająca tęcza – na zamieszczonym filmiku świetnie widać efekt.

Mieszanie kolorów na wacikach to propozycja zabawy plastycznej dla dzieci. Zobaczcie na filmie jak niewiele trzeba, żeby zająć dziecko na dłuższy czas. To wspaniała nauka przez zabawę.

Pokoloruj kryształowego jednorożca w tęczowe kolory.
Może dokończysz kolorowanie tęczy? Rysuj kredkami lub maluj farbami i patyczkiem kosmetycznym albo wyklej plasteliną…a może masz inny pomysł?