Guzikowe królestwo

“Guziki”
Kazia ma pudełko pełno w nim guzików.
Czerwone, zielone, jest ich tam bez liku.
Po co te guziki?- Pyta Kazię mama.
Będę lalkom je przyszywać do ubranek sama.

Na dziś mam dla was opowieść o pewnym dziwnym, kolorowym i niespotykanym królestwie, gdzie wszystko jest z guzików. Co okazało się guzikowym królestwem? Co było smokiem? Może zrobisz guzikowy obrazek?

Guzikowa matematyka. Potrzebujemy różnych guzików np. w czterech rożnych kolorach, o różnej wielkości (małe, duże), z różną liczbą dziurek lub te z uchem i z dziurkami. Zadaniem dziecka jest posegregowanie guzików ze względu na, którąś z cech.

  • posegreguj guziki według koloru,
  • posegreguj guziki na te z uchem i te z dziurkami, itd.

Guzikowe nawlekanki – czyli ćwiczenia doskonalące sprawności manualne dziecka…Są to ćwiczenia motoryki małej, a zadaniem dziecka jest nawlekanie guzików na sztywną żyłkę. Zatem będzie potrzeba: żyłki i dużej ilości guzików. Na koniec można związać taką nawlekankę, tworząc w ten sposób bransoletkę lub korale dla mamy.

Guzikowy obrazek. Dziecko samodzielnie układa dowolny obrazek z guzików i za pomocą kleju magik przykleja guziki do kartki. Drugi sposób jest taki, że przygotowujemy szablon jakiegoś obrazka lub litery np. G, a dziecko układa guziki na liniach, a następnie je przykleja.

Policz i pokoloruj guziki.