Kolory lata

Lato, to najcieplejsza pora roku, kojarząca się głównie z wakacjami. Ciepło i słoneczne dni sprzyjają podróżom i aktywnemu spędzaniu czasu oraz obserwacjom przyrody w nowo odwiedzanych miejscach. Czekają na Was same atrakcje: Wyjazd nad morze, czy też w góry a możne na Mazury? Zapraszam do wspólnego śpiewania.

Ja lubię lato – powiedział Grześ –
Ja lubię lato, bo ciepło jest
Ja lubię lato, bo lody jem
Ja lubię lato, bo długi dzień
Ja lubię lato, lubię lato – powiedział Grześ
Ja lubię lato, lubię lato, choć pada deszcz
… A za co to lubisz lato?

Przyszło lato – Piotr Fronczewski, Joanna Trzepiecińska 🌞Piosenki dla dzieci https://www.youtube.com/watch?v=Ls4y1_s5czI

Zapraszamy na filmik, z którego dowiecie się wielu ciekawostek na temat tej pięknej pory roku

Posłuchaj wiersza Doroty Gellner „Słońce”:

Słońce ze mną je śniadanie.

Patrzcie! Złote ma ubranie!

Złotą łyżką w kaszy grzebie

i miód złoty ma na chlebie.

Coś pod złotym nosem śpiewa

i kakao mi podgrzewa.

Rozmowa kierowana z dziećmi na temat wiersza:

– Jakie jest słońce ? ( dzieci podają przykłady określeń). Z czym Wam się kojarzy ? Co robi słońce z wiersza ? Dlaczego słońce jest nam potrzebne ?

Słoneczko nasze, rozchmurz buzie,
Bo nie do twarzy ci w tej chmurze,
Słoneczko nasze, rozchmurz się,
Maszerować z tobą będzie lżej!

Zapraszam do zabawy plastycznej i matematycznej. „Mierzymy promienie słońca” – zabawa dydaktyczna. Wycinamy żółte koło i odchodzące od niego paski – promienie różnej wielkości. Porównujemy długość promieni. Proponujemy dziecku, aby zmierzyło długość promieni za pomocą linijki lub centymetra. Na koniec ustawiamy promienie od najkrótszego do najdłuższego.

Kreśl po śladzie kółeczek na klapkach i dowolnie pokoloruj. Udekoruj słoneczko w dowolny sposób. Udekoruj kółeczka na wiaderku, piasku i łopatce zgodnie z kodem.

Posłuchaj piosenki. Naucz się refrenu i zaśpiewaj.

Po łące biega lato,

Uwija się jak bąk.

„Dzień dobry” mówi kwiatom

i pieści każdy pąk.