Kolory na niby

Czy wy wiecie, że świat cały kryje kolorów tysiące więc dlaczego żółte ma być tylko słońce?

Jak myślisz, co by się stało, gdyby kolor trawy był np. pomarańczowy, a woda miała kolor fioletowy? Czy to jest możliwe?

Posłuchaj piosenki „Kolory na niby”

Czy wy wiecie, że świat cały kryje kolorów tysiące więc dlaczego żółte ma być tylko słońce? Gdyby niebo kolorowe wciąż witało nas o świcie, nie sądzicie, że by było znakomicie? Albo gdyby kolor wody nagle stał się fioletowy, chmury purpurowe a deszcz jagodowy! Gdyby trawa od tej chwil kolor miała marchewkowy, to dopiero trawnik byłby wyjątkowy… Marzy mi się, żeby krowa była czarna w żółte ciapki, aby jeż niebieskie kolce miał i łapki…

Czy w piosence jest mowa o rzeczywistych kolorach? Czy Twoim zdaniem jest to możliwe, aby jeże miały niebieskie kolce, a krokodyle były różowe? Zamknij oczy i wyobraź sobie, że posiadasz moc zmieniania kolorów na całym świecie. Co chciałbyś przemalować na inny kolor?

Kolorowy świat – rozwijanie twórczego myślenia

Narysuj kredkami świat, w którym kolory są inne niż w rzeczywistości. Opowiedz o tym, co Twoim zdaniem by się stało, gdyby rzeczywiście kolory zmieniły się tak, jak na Twoim obrazku?

Kolorowe zwierzęta – kotek w kolorowe paski, krówka w kwiatki, żyrafa w ciapki – wybierz sylwetę zwierzątka lub narysuj sam/a, udekoruj ją według wzoru lub według swojego pomysłu…Ciekawa jestem waszych kolorowych zwierzaków. Serdecznie i kolorowo pozdrawiam!