Nasze zabawy

Wierszyk Danuty Gellner „Dzieci”:

Wszystkie dzieci na całym świecie są takie same.

Lubią skakać na jednej nodze i lubią zanudzać mamę.

Wszystkie dzieci na całym świecie śpiewają wesołe piosenki.

I byle kamyk i byle szkiełko biorą jak skarb do ręki.

Podobno dzieci na całym świecie bywają niegrzeczne czasem.

Lecz to nie u nas. Nie w naszym mieście. To gdzieś za górą, za lasem…

Co lubią robić wszystkie dzieci? Co Wy lubicie robić ? Jakie są Wasze ulubione zabawy i zabawki ? Jakie piosenki lubią dzieci na całym świecie ? Jaka jest Wasza ulubiona piosenka ?

Rozwiązywanie zagadek dotyczących zabaw na świeżym powietrzu oraz rozmowa z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania się podczas zabaw w ogrodzie:

Gdy wieje wiatr- wtedy lata, może zrobić Ci go tata. Dwa patyczki, papier, żyłka, w niebo frunie w sekund kilka ( latawiec)

Przeważnie okrągła: nożna do siatkówki; możesz ją kozłować lub odbijać z główki. Gdy do kosza wpadnie, to punkty zdobywasz; na boisku chętnie sam w nią pewnie grywasz ( piłka).

Gdy jedziesz na niej, stoisz na jednej nodze. Drugą się odpychasz, bo mkniesz na… ( hulajnodze) .

Dziecięce Przeboje – Hulajnoga / Polskie piosenki dla dzieci

Jeśli go nadmuchasz, będzie okrąglutki. Wypuścisz powietrze, zrobi się malutki. ( balonik)

Nie ma chyba dziecka, które nie ucieszyłoby się na widok pęku kolorowych balonów. A gdyby tak odlecieć z nimi prosto do nieba? Ta praca to ogromna frajda dla małych rączek. Kolorowanie, zabawa z zakraplaczem i kolorową wodą ucieszy każdego! Do tej pracy potrzebne będą:

• bloki techniczne z kolorowymi oraz białymi kartkami
  • waciki
  • zakraplacz (można go dostać w każdej aptece)
  • kredki ołówkowe
  • farby plakatowe
  • kleje: w sztyfcie oraz uniwersalny Amos
  • woda w pojemniczkach
  • nożyczki

Posłuchajcie piosenki „Plac zabaw”. Jakie są wasze ulubione zajęcia na placu zabaw ?

Kiedy rano słońce świeci uhahaha
Na plac zabaw idą dzieci uhahaha
Na huśtawki i zjeżdżalnie uhahaha
W piaskownicy też jest fajnie uhahaha
Gry, zabawy wymyślają uhahaha
Karuzelą zaręcają uhahaha
I pomysłów mają wiele uhahaha
Z placu zabaw przyjaciele uhahaha
Kiedy rano słońce świeci uhahaha
Na plac zabaw idą dzieci uhahaha
Na huśtawki i zjeżdżalnie uhahaha
W piaskownicy też jest fajnie uhahaha
Gry, zabawy wymyślają uhahaha
Karuzelą zaręcają uhahaha
I pomysłów mają wiele uhahaha
Z placu zabaw przyjaciele uhahaha

Czas na zabawę słowną „Szukamy rymów”– szukanie rymów do podanych przez rodzica wyrazów zawiązanych z dziećmi i kolorami- zadanie ma na celu rozwijanie mowy.

Zapraszam do wykonania pracy plastycznej .

Ćwiczenie manualne – wycinanie dowolnych elementów z kolorowych czasopism i komponowane wyklejanki- doskonalenie umiejętności posługiwania się nożyczkami.