Przyjaciel

Nie musisz mieć przyjaciół stu,
nie musisz mieć dziesięciu,
wystarczy byś jednego miał,
a to już wielkie szczęście.
Przyjaciel to jest taki ktoś,
kto zawsze cię zrozumie,
gdy dobrze jest – to cieszy się,
gdy źle – pocieszyć umie.
Przyjaciel to jest taki ktoś,
kto nigdy nie zawiedzie,
a poznasz go, bo z tobą jest
gdy coś się nie powiedzie. J. Koczanowska

Mam przyjaciela – posłuchaj piosenki. Śpiewaj refren.

Latem lubimy oglądać słońce, po deszczu tęczę łapać na łące, lubimy latem też w piłkę grać a na biwaku w namiocie spać. Zimą lubimy lepić bałwana, jeździć na sankach nawet do rana, lubimy książki, w warcaby grać albo z latawcem i wiatrem gnać!
Nie muszę nic robić sam, przecież przyjaciela mam. Jest fajnie mówię wam, bo przyjaciela mam.

Zabawy z przyjacielem/ przyjaciółmi

Ćwiczenia logopedyczna są magiczne. Poznajemy leśnych „Przyjaciół” – utrwalanie głoski”r”. Powtarzamy/czytamy, wskazujemy obrazki według kolejności w tekście.

Wydrukuj , wytnij i uzupełnij brakujące pola.

Posłuchaj Kubusiowych opowieści o przyjaźni – Portret przyjaźni.

Prosiaczek postanowił namalować portrety swoich przyjaciół, jednak nieruchome pozowanie okazuje się być niełatwym zadaniem! Czy bohaterom uda się usiedzieć w miejscu?

Jeśli nikomu nie powiecie i zachowacie to dla siebie. Opowiem wam w wielkim sekrecie. O czymś, o czym nikt jeszcze nie wie. Chociaż przyjaciół mam tak wiele, że ich policzyć nie potrafię, moim największym przyjacielem jest ten, co mieszka w wielkiej szafie…

Warto więc dbać o przyjaciela, bo dobry przyjaciel to prawdziwy skarb. Przyjaźń jest niezwykle ważna dla każdego człowieka. Może warto wybrać się z przyjaciółmi do sali zabaw, na plac zabaw, na wycieczkę rowerową lub zrobić coś niezwykłego? Zadanie na dziś: Narysuj swojego przyjaciela.

Wesoła zabawa rytmiczna

Wybierz kolorowankę i pokoloruj ją