Gra w żuczki

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, owady budzą się do życia a my zapraszamy do zabawy w rysowanie. Potrzebna będzie kartka, kostka do gry i ołówek lub kredki. Gra polega na rzucaniu kostką i rysowaniu odpowiedniej części ciała żuczka. Każdy rysuje swojego żuczka, potem może go pokolorować.

1 – tułów

2 – głowa

3 – linia skrzydeł

4 – oko (żuk musi mieć dwa)

5 – czułek (żuk musi mieć dwa)

6 – noga (żuczek musi mieć ich sześć)

Żuczka musimy rysować po kolei tzn: nie można rysować głowy nie mając wcześniej tułowiu, nie można rysować oczu lub czułek nie mając wcześniej głowy itd. Można narysować nogi lub skrzydła jeśli mamy tułów a nie mamy jeszcze głowy. Żeby móc narysować odpowiednią liczbę nóg, oczu lub czułek, trzeba wyrzucić tyle razy daną liczbę na kostce, ile żuk ma ich posiadać.

Jeśli wyrzucimy coś co już mamy narysowane lub nie możemy dorysować, bo brakuje nam np. głowy do czułek, to kostką rzuca druga osoba. Wygrywa ten, kto pierwszy narysuje całego owada.

Liczymy na waszą kreatywność, bo grę można modyfikować i zagrać w biedronki, pszczółki, ludziki, zwierzątka np. w misie: 1 – brzuch, 2 – głowa, 3 – pyszczek, 4 – oko, 5 – ucho, 6 – łapka. Pochwalcie się co wymyśliliście.