Malowane wiosenne kwiaty

Moje Biedroneczki na początek chciałabym, żebyście posłuchały piosenki o małej Wiośnie, która maszerowała przez świat. Pani Karolina pokazuje Wam gesty do naszej piosenki. Mam nadzieję, że wkrótce wspólnie zaśpiewamy piosenkę w przedszkolu.

„Maszeruje wiosna” piosenka z pokazywaniem

1.Tam daleko gdzie wysoka sosna
maszeruje drogą mała wiosna.
Ma spódniczkę mini, sznurowane butki
i jeden warkoczyk krótki.
2. Nosi wiosna dżinsową kurteczkę, na ramieniu
małą torebeczkę. Chętnie żuje gumę i robi
balony a z nich każdy jest zielony.
3. Wiosno, wiosno nie zapomnij o nas
każda trawka chce być już zielona.
gdybyś zapomniała inną drogą poszła
zima by została mroźna.
gdy go w górę wznosi zielenieje świat !

Wiosna jest kolorową porą roku, wszędzie kwitną pachnące kwiaty. Czy Wy potraficie dopasować kwiatki do ich cieni? Czy któryś kwiatek nie ma pasującego cienia?

Mam dla Was zabawę z kwiatowymi minkami. Spróbujcie je naśladować. Wiem, że niektóre ćwiczenia mogą być trudne, ale pamiętajcie prawdziwi mistrzowie też trenują.

Dzisiaj zapraszam do zabawy z farbami. Pamiętacie, że w przedszkolu malujemy obrazki na różne sposoby, nie zawsze pędzlami. Dziś też mam dla Was nietypowe narzędzie do malowania, a mianowicie widelec. Tak, tak dobrze usłyszeliście. Będzie nam potrzebny taki prawdziwy widelec i farbki. Za pomocą widelca powstaną piękne wiosenne tulipany. Łodyżki możecie namalować farbkaami albo dorysować kredkami lub mazakami, gdy farbki wyschną.

A jeśli podobają Wam się takie odbijane obrazki. To możecie wykonać również tulipanowe pieczątki z ziemniaków.