Religia _ lekcja 11

Na poprzednim spotkaniu rozmawialiśmy o chlebie, który jest darem Boga. – Kto przypomni rymowankę o chlebie? Chleb szanować to rzecz święta, każde dziecko niech pamięta.

– Przypomnijcie mi, w jaki sposób powstaje chleb?

Ostatnio rozmawialiśmy o chlebie, który spożywamy codziennie, a dziś porozmawiamy o wyjątkowym chlebie

– Chlebie eucharystycznym. Jest to chleb, w którym mieszka żywy Jezus

Biały Chleb, o którym słyszeliśmy przed chwilą w piosence, pozostawił ludziom Jezus. Kiedy żył na ziemi, spotykał się z uczniami, nauczał i uzdrawiał ludzi z rozmaitych chorób. Gdy zbliżał się czas Jego odejścia z tego świata, zaprosił swoich uczniów na wspólną kolację. Jezus wziął wtedy chleb w swoje ręce i powiedział: „To jest Ciało moje. Zostanę z wami w tym Chlebie na zawsze”. Następnie wziął kielich z winem, podniósł go i powiedział: „To jest moja Krew”. Uczniowie po tych słowach spożyli z Jezusem ostatnią wspólną wieczerzę. Po dziś dzień czynimy podobnie w naszych kościołach.

Drogie dzieci, jest jeden dzień w roku, kiedy Jezus „wychodzi” z kościoła pod postacią Chleba i zaprasza nas na wspólną wędrówkę ulicami miasta. Ten 259 dzień to uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywana także Bożym Ciałem.

Pięciolatki w swoich książkach z religii uzupełniają katechezę 49.