Religia _ lekcja 14

Drodzy rodzice, bardzo proszę o przeczytanie tego tekstu swoim pociechą.

Moi kochania już za parę dni wakacje. Musimy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Bardzo ważnym tematem jest bezpieczeństwo. W szkole, będziecie się uczyć, że Pan Bóg dał nam Przykazania Boże, bo bardzo zależy Mu na każdym z nas.

Dbamy też o nasze zdrowie, dlatego i my musimy o ZDROWIE DBAĆ, POPRZEZ ZACHOWANIA BEZPIECZEŃSTWA.

„Wakacyjna przygoda” Zosia, Julka i Tomek mieli spędzić swoje wymarzone wakacje nad morzem. Czekali na nie przecież cały rok-rok ciężkiej pracy w szkole! W dniu wyjazdu spakowani i pełni emocji czekali z rodzicami na dworcu kolejowym. To miała być wspaniała podróż pociągiem expressowym. Ponieważ do jego przyjazdu mieli jeszcze sporo czasu, dzieci postanowiły pobawić się, aby czas szybciej im płynął. Zaczęli od liczenia podróżnych wysiadających z przyjeżdżających pociągów, ale szybko okazało się, że Julia ma z tym sporo problemów. Lepsza okazała się zabawa w chowanego. Na peronie było tyle fajnych skrytek, w których dziewczynki mogły ukryć się przed Tomkiem. W całym ferworze zabawy dzieci zupełnie nie zdawały sobie sprawy, że oddaliły się dość znacznie od zajętych rozmowa rodziców. Wydawało im się nawet, że pani z mikrofonu wymieniła nazwę miejscowości, do której mieli jechać. Gdy nadjechał pociąg dzieci szybko wsiadły do wagonu pewne, że rodzice są tuż za nimi. Z powodu dużego tłoku przez chwile nie wiedziały gdzie iść, a zaraz potem pociąg ruszył. Dzieci zorientowały się, że nigdzie nie ma rodziców i zdały sobie sprawę, że wsiadły do niewłaściwego pociągu. Okazało się, że razem z nimi przez okno wleciała Pola-ciekawska koleżanka Gustawa – pancernika, który mieszka u Tomka. Zawsze ciekawska podstępnie schowała się w torbie Tomka aby przeżyć przygodę swojego życia. Dzieci były przerażone, dziewczynki płakały a Tomek nie wiedział co robić. Pola w pociągu znalazła się nie przypadkowo, ponieważ obserwują zabawę dzieci na peronie, a potem ich wejście do wagonu szybko poleciała za nimi. Wiadomość, którą przekazała zapłakanym dzieciom nie była miła- pomylili pociągi a ich rodzice pozostali na peronie. Pola nie byłaby sobą gdyby nie jej natura podróżniczki – przecież była pszczołą-zachęciła ją do zwiedzenia wagonu, w którym się znaleźli. Zniknąwszy na dłuższa chwile powróciła wyraźnie rozbawiona. Okazało się, że w pociągu znajduje się ich wspólny przyjaciel – pancernik Gustaw, który został zaproszony do zwiedzenia kabiny maszynisty. Jakaż była radość dzieci, gdy na własne oczy zobaczyły Gustawa, który zaproponował im swoja pomoc. Za sprawą konduktora – a dokładniej jego krótkofalówki konduktor mający swój dyżur na peronie, na którym wsiedli powiadomił mocno zaniepokojonych już rodziców o tym, iż dzieci jadą tym pociągiem. Ustalono, że pod opieką konduktora oraz w towarzystwie Gustawa, zguby będą czekać na rodziców na wyznaczonej stacji kolejowej. Gdy na miejsce dotarli przerażeni rodzice wszyscy padli sobie w ramiona. Gustaw przypomniał Zosi, Julce i Tomkowi, aby zawsze pilnowały się rodziców i nigdy nie oddalały się od nich bez zgody. Gustaw jako dzielny pomocnik a zarazem przyjaciel Tomka był honorowym gościemw ośrodku, w którym wakacje spędzały dzieci. Nie zapomniał również o konieczności kontrolowania ich bezpieczeństwa. Pszczółka Pola wreszcie mogła cieszyć się wolnością i nikt nie zabronił jej całymi dniami latać po okolicznych łąkach. Dla dzieci była to najdziwniejsza a zarazem najbardziej pouczająca wakacyjna historia.

Jak odpoczywamy nad wodą:

Bezpieczny odpoczynek w górach.

I na koniec Bezpieczne wakacje

( o ile się nie otworzy proszę kliknąć na link, albo go skopiować)

Spotkamy się  we wrześniu, życzę wam wspaniałych niezapomnianych wakacji.

Pani Asia