Tor śladów

Nasze przedszkolaki bardzo lubią różnego rodzaju tory przeszkód, w domu również mogą je Państwo tworzyć wykorzystując dostępne przedmioty jak np.: poduszki, krzesła, sznurki, zabawki itp. Dzieci chętnie same wymyślają tory.

Dziś proponujemy wspólną zabawę rozwijającą koordynację, spostrzegawczość i refleks, a potrzeba do niej kilka kartek, coś do rysowania i taśma do mocowania. Na każdej kartce odrysujemy jeden ślad: lewą dłoń, prawą dłoń, lewą stopę lub prawą stopę. Na tor złożony z 8 rzędów potrzebujemy 24 ślady, czyli po 6 z każdego rodzaju.

Gotowe ślady mocujemy taśmą do podłogi tworząc rząd złożony z 3 różnych śladów np:

• lewa dłoń, lewa stopa i prawa dłoń,
  • lewa stopa, prawa stopa i prawa dłoń,
  • lewa stopa, prawa dłoń i prawa stopa itd.

Po wykorzystaniu wszystkich śladów zaczynamy zabawę. Każdy ślad w danym rzędzie musimy dotknąć jednocześnie odpowiednimi dłońmi i stopami. Kto się pomyli idzie na koniec kolejki. Tu można zobaczyć jak wygląda zabawa: https://www.facebook.com/julita.jamzaszik/videos/2813662352004108/

Po powrocie do przedszkola zrobimy sobie zawody wśród przedszkolaków, więc trenujcie. Miłej zabawy.