Wesoła zabawa na wsi

Moje drogie biedroneczki to już ostatni dzień takich nietypowych zajęć w domu. W poniedziałek widzimy się w przedszkolu. Mam nadzieję, że się nie nudziliście i chętnie wrócicie do przedszkola. My za Wami bardzo tęsknimy. Szykujemy wiele nowych zabaw, a jedną z nich poznacie dzisiaj. Zamieńcie się teraz w koniki. Musicie biegać w rytm muzyki i tuptać, gdy pani śpiewa o tym w piosence.

Jeśli macie jeszcze siłę, Szalona Krowa zaprasza Was do wspólnej zabawy.

Szalona Krowa – zabawa muzyczno-ruchowa

A teraz żebyście trochę odpoczęli mam dla Was kilka zagadek dźwiękowych. Ciekawe czy uda Wam się zgadnąć, które zwierzę wydaje takie odgłosy?

Ciekawe czy pamiętacie jakie zwierzątka usłyszeliście? Spróbujcie podzielić ich nazwy na sylaby.

Zapraszam Was teraz do zrobienia pewnego eksperymentu. Czy Wy wiecie, że można malować na mleku? Potrzebne będą:
– talerz,
– mleko,
– trochę farb rozrobionych w wodzie lub barwnik spożywczy w płynie;
– patyczki higieniczne,
– odrobina płynu do mycia naczyń.
Do talerza wlejcie trochę mleka. Potem dodajcie powoli niewielką ilość barwnika lub rozwodnionej farbę. Najlepszy efekt otrzymamy powoli wlewając różne kolory, można użyć do tego zakraplacza. Patyczek higieniczny moczymy w płynie do naczyń i przykładamy do farby. Zobaczcie co się będzie działo. (Uwaga drodzy rodzice: zabawa do najczystszych nie należy, ale efekt jest tego wart.)

Jeśli macie ochotę, na koniec przygotowałam dla Was zadanie z kolorowaniem. Trzeba wśród zwierząt na obrazku odszukać mamy i ich dzieci i pokolorować je takim samy kolorem.

kolorowanka do wydruku