Dla mamy

Kochane Motylki, w tym tygodniu przypada wyjątkowe święto – Dzień Mamy. Oto kilka pomysłów, które możesz wykorzystać, aby mama poczuła się wyjątkowo 🙂

  1. Posłuchaj piosenki. Jeśli Ci się spodoba – naucz się jej i zaśpiewaj mamie. Możesz też ułożyć układ taneczny i zatańczyć dla mamy:

2. Poproś tatę, aby pomógł nauczyć Ci się wiersza dla mamy:

Wiem, że jestem urwis mały, ale to nie wada przecież !
Bez urwisów to by było strasznie nudno na tym świecie.
Te urwisy nic dobrego, lecz gorące serca mają
i jak dobrze urwisują, tak tez dobrze i kochają.
I ja kocham ciebie Mamo z serduszka całego
i życzę przy tym święcie wszystkiego dobrego.

Zastanów się, czego chciałbyś życzyć swojej mamie. Powiesz jej to jutro 🙂

3. Koniecznie zrób laurkę. Możliwości jest dużo – wystarczy narysować serce lub kwiaty. Oczywiście możesz zrobić coś bardziej skomplikowanego. Jeśli chcesz, skorzystaj z propozycji:

4. Jeśli chcesz, możesz wykonać zadania w książce i wycinance związane z rodziną.

5. Dorysuj tyle pierścionków, kwiatów, babeczek, książek ile wskazuje cyfra. Następnie podziel nazwy prezentów na sylaby i pokoloruj tyle, kwadratów, ile jest sylab w wyrazie.

6. Popatrz i policz:

Pokoloruj wybraną kolorowankę:

Zadania na cały tydzień:

  1. Zastanów się, jak lubisz spędzać czas ze swoją rodziną? Co lubicie razem robić? Możecie nagrać krótki filmik rodzinny i wysłać do mnie .
  2. Wykonaj Twój ulubiony środek transportu z klocków LEGO. Samochód, pociąg, samolot, statek… Gdzie chciałbyś nim wyruszyć w podróż? Kogo ze sobą zabierzesz? Poproś rodzica o zrobienie zdjęcia i prześlij do mnie. Wszystkie zdjęcia zostaną wysłane na stronę Ambasador Przyjaznej Edukacji 🙂

Na oba zadania masz czas do końca tygodnia. Powodzenia 🙂