Duże dzieci

Kochani 🙂 Mam nadzieję, że Dzień Dziecka był dla Was pełen radości, zabawy i niespodzianek 🙂 Zdradzę Wam w sekrecie, że ja też jestem dzieckiem, tylko trochę wyrośniętym 😉 Tak, jak wasi rodzice 🙂 Oni też są dziećmi, kiedyś byli mali 🙂

1. Poproś rodziców, aby pokazali Ci zdjęcia z dawnych czasów – kiedy to byli w waszym wieku. Poproś, aby opowiedzieli Ci o swoim dzieciństwie – co lubili robić, jaka była ich ulubiona zabawa, co lubili jeść, a czego nie lubili… Kim chcieli zostać, jak dorosną?
  2. Obejrzyjcie też Twoje zdjęcia, kiedy byłeś dzidziusiem. Stań przed lustrem i porównaj swój wygląd teraz i wtedy. Co się zmieniło?
  3. Jak myślisz – lepiej być dzieckiem, czy dorosłym? Wczoraj miałeś na zadanie zastanowić się, kim chcesz zostać w przyszłości i narysować. Posłuchaj wiersza, w którym dziewczynka również zastanawia się, kim zostanie, jak będzie duża : http://scholaris.pl/resources/run/id/104893?fbclid=IwAR2N0BSit5lLPFzLUn2z4FlEAYagqtdpQJlcNZU3rumeJrFAov5QKzgq9X4
  4. Twoi rodzice na pewno lubili się bawić, grać w piłkę, jeździć na rowerze, tańczyć. Zapytaj, czy lubili puszczać latawce. Jeśli tak – mam dla was niespodziankę 🙂 Możecie wspólnie wykonać kolorowy latawiec, a potem bawić się na podwórku:
Narysuj na szarym lub białym papierze wzór latawca. Pokoloruj go, dorysuj oczy, nos i buzię
Wytnij kokardki, pokoloruj i doczep na sznurku do latawca. Możesz też zrobić kokardki z bibuły, wstążek lub papieru kolorowego.

5. Popatrz na obrazki. Nazwij je, podziel nazwy na sylaby, jeśli potrafisz wskaż pierwszą głoskę:

Którymi z tych zabawek lubisz bawić się najbardziej? A może masz inne ulubione? Jeśli tak – podziel ich nazwy na sylaby. Klaśnij tyle razy, ile jest sylab, zrób tyle samo „pajacyków” i podskocz na jednej nodze.

6. Połącz dzieci z ich cieniem:

7. Wykonaj wybrane zadania.

8. Połącz ze sobą rowery takiej samej wielkości. Policz małe, średnie i duże. Których jest najwięcej?

9. Pokoloruj: