Jaś i Małgosia

Dzień dobry, dzisiaj Jaś i Małgosia zapraszają Cię do wspólnej zabawy. Pamiętasz bajkę o rodzeństwie, które zabłądziło w lesie? Przypomnij sobie, jak Jaś i Małgosia trafili do chatki w środku lasu. Pomogą Ci w tym obrazki:

Pamiętasz, co było później? Z chatki wyszła Baba Jaga i zaczęła krzyczeć na dzieci. Potem uwięziła je w chatce. Chcesz, aby Baba Jaga uwolniła dzieci? W takim razie musisz wykonać kilka zadań. Oto one:

1. Pierwsze zadanie: pokoloruj 6 babeczek:

2. Następne zadanie: Pomóż dzieciom ugotować zupę. Poproś rodzica, aby przygotował Ci ziarenka grochu i fasoli (mogą to być wycięte kółka z żółtego i zielonego koloru, kulki z bibuły, kolorowej gazety itp.).  Musisz przebrać groch od fasoli. Po prawej stronie kartki połóż fasolę, a po lewej groch.
Sprawdź, których ziarenek jest więcej: fasoli czy grochu? Jak to zrobić?
Porównaj liczebność elementów(grochu i fasoli) układając je parami.

3. Kolejne zadanie dla Ciebie: Teraz musisz rozweselić Babę Jagę. Poproś rodzica, aby włączył Ci piosenkę, zatańcz i zaśpiewaj: https://www.youtube.com/watch?v=KeKgAM3oUVc

4. Twoim kolejnym zadaniem będzie pomóc Jasiowi i Małgosi rozwiesić pranie. Przynieś z garderoby: koszulkę, kurtkę, chustę, but, kapelusz, skarpety, czapkę, rękawiczki. Wyjmuj z koszyka po kolei wszystkie rzeczy i podziel ich nazwy na sylaby. Jeśli potrafisz, możesz wyodrębnić pierwszą głoskę.

5. Dziś Małgosia ma urodziny. Dorysuj na torcie świeczki tak, aby było ich 6. Pokoloruj obrazek:

6. Pokoloruj lody i rysuj po śladzie:

Świetnie się spisałeś! Baba Jaga uwolni Jasia i Małgosię 🙂 Dzięki Tobie brat i siostra bezpiecznie wrócą do domu 🙂 Powiedz, czy warto pomagać innym?

Dziękuję za wspólną zabawę 🙂