Wkrótce wakacje

Dzień dobry 🙂 Moi drodzy, już za kilka tygodni koniec roku szkolnego. W tym roku wakacje będą pewnie inne niż zwykle, ale mam nadzieję, że nie mniej udane 🙂

1. Posłuchaj piosenki:

Jeśli chcesz, możesz się nauczyć śpiewać.

2. Na wakacje możemy wybrać się różnymi środkami transportu. Obejrzyj krótki film na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=Mss394U8tJg&fbclid=IwAR2o8uXPweRY9jQ_hutp5QjGHUSFcm-NuFaHHThjNCzduJRWXNHf5WIuCl8

3. Spróbuj samodzielnie lub z pomocą wykonać samolot:

Gdzie chciałbyś polecieć samolotem? Porozmawiaj z rodzicami o waszej wymarzonej podróży 🙂

4. Teraz trochę ruchu: jeśli jest ładna pogoda – wyjdź na podwórko i jedź z mamą lub tatą na krótką wycieczkę rowerową. Jeśli nie chcesz – możesz pobawić się w kierowcę samochodu. Wytnij koło z papieru – to będzie kierownica (jako kierownicy możesz też użyć przykrywki od garnka lub papierowego talerzyka). Do piosenki o wakacjach naśladuj jazdę samochodem, rób zakręty, hamuj, ostrożnie jedź do tyłu. Jeśli bawisz się z drugą osobą – możesz reagować na sygnały świetlne: czerwona karteczka – stop!, zielona – jedź.

5. Wykonaj wybrane zadania:

Pokoloruj zgodnie z kodem
Poproś rodzica o odczytanie wypowiedzi dzieci

Na koniec zadanie tygodniowe:

Wykonaj makietę miejsca, gdzie wraz z rodziną chciałbyś wyjechać na wakacje. Możesz wykorzystać klocki, małe zabawki, worki, pudełka, drewno, materiały papiernicze… Pozostawiam to Twojej wyobraźni 🙂 Udanej zabawy!