Wydarzenia z 2014_2015

Spotkania, wizyty z rożnymi zaproszonymi osobami w roku szkolno-przedszkolnym 2014/2015:

 

Wizyta Pani dentystki

We wtorek 16. czerwca w naszym przedszkolu zawitał kolejny wspaniały gość – pani stomatolog Justyna Król-Kawczyk wraz ze swoją asystentką, panią Kasią. Pani doktor przypomniała dzieciom, co robić, aby zęby były białe i zdrowe. Przedszkolacy słuchali z wielkim zainteresowaniem. Na koniec ustawiła się długa kolejka do przeglądu oraz lakowania zębów. W zamian za odwagę wszyscy dostali pasty do zębów i odznaki wzorowego pacjenta. Przedszkolacy zgodnym chórem podziękowali naszym gościom i zaprosili na kolejne spotkanie po wakacjach!

 

Średniacy w szkole

Średniacy odwiedzili swoich starszych kolegów z pierwszej klasy w SP nr 12. Dzieci brały udział w lekcji, chwaliły się swoimi umiejętnościami czytania i liczenia.Po raz pierwszy korzystały z tablicy multimedialnej. Wspólny śpiew, zabawa, upominki i słodki poczęstunek zakończyły wizytę. A już po wakacjach niektórzy przedszkolacy z gr. średniej wrócą do szkoły jako uczniowie I. klasy!

 

Pani doktor z wizytą u maluchów.

09. czerwca dzieci z najmłodszej grupy odwiedził kolejny wspaniały gość – pani Kasia Ratman, lekarz kardiolog, mama Emilki. Pani doktor przyniosła ze sobą dużą, lekarską torbę, w której znalazło się mnóstwo ciekawych i przydatnych rzeczy. Dzieci mogły posłuchać przez stetoskop bicia serduszka swojego kolegi, zmierzyć puls i ciśnienie, zakleić plasterek a nawet zajrzeć do ucha i policzyć kostki naszemu nowemu znajomemu – Krzysiowi. Pani Kasia przyniosła dla wszystkich dzieci maseczki, recepty, kolorowe plasterki i mnóstwo dobrego humoru. Maluchy jeszcze długo po pożegnaniu naszego gościa bawiły się w gabinet lekarski. Bardzo serdecznie dziękujemy pani doktor za poświęcony czas i przekazanie wielu ciekawych informacji o pracy lekarza. Dziękujemy!

 

Dzień otwarty

W poniedziałek 08. czerwca nasze przedszkole odwiedzili nasi przyszli przedszkolacy wraz ze swoimi rodzicami. Maluszki gościły we wszystkich grupach, gdzie obejrzały wspaniałe popisy artystyczne swoich starszych kolegów. Dzieci wraz ze swoimi opiekunami wykonały wiosenną łąkę, ekologiczne motylki oraz kolorowe wiatraki. Przyszli przedszkolacy w wesołych nastrojach opuszczały naszą placówkę. Już we wrześniu znowu się spotkamy!  Do zobaczenia !

 

Piknik rodzinny

Piknik rodzinny to jedna z wieloletnich tradycji naszego przedszkola. Przedszkolacy wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, babcią, dziadkiem i innymi członkami rodzin wesoło bawili się, tańczyli, śpiewali. Atrakcji było wiele , każdy znalazł coś dla siebie: bańki mydlane, kolorowa chusta, spotkanie z tygryskiem i Kubusiem Puchatkiem, pokaz strażaków z zaprzyjaźnionej OSP  to tylko niektóre z niespodzianek, jakie czekały na dzieci. Do tańca, jak co roku,  przygrywał nam zespół Pani Bernadety Kowalskiej, której serdecznie dziękujemy. Po tak wyczerpujących atrakcjach na wygłodniałych gości czekało przygotowane przez mamusie przepyszne ciasto oraz kiełbaski z grilla, których sponsorem była firma Madej&Wróbel oraz ZM Wojtacha. Podczas pikniku odbył się finał akcji „Pomóżmy dzieciom w Nepalu wrócić do szkoły”, której organizatorem jest UNICEF Polska. Zebrane datki zostały przekazane na konto organizatora. Wesoła zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych. Dziękujemy wszystkim, którzy okazali wsparci i pomoc przy organizacji pikniku!!!

 

Dzień Dziecka

01. czerwca to najwspanialszy dzień w roku – święto wszystkich dzieci! Przedszkolacy z wszystkich grup zebrali się, aby wspólnie świętować. Były tańce, pląsy, zabawy, prezenty oraz słodki poczęstunek. Nie zapomnieliśmy też o dzieciach z innych stron świata  i po obejrzeniu filmu edukacyjnego postanowiliśmy się przyłączyć do akcji charytatywnej UNICEF „Pomóżmy dzieciom w Nepalu wrócić do szkoły”. A wszyscy pracownicy przedszkola oraz rodzice życzą kochanym dzieciom  samych pogodnych i radosnych dni!

 

Dla Ciebie, mamo!

Kochana Mamo! 

Niech ten radosny dzień 

na zawsze Twe troski odsunie w cień. 

Niech się śmieje do Ciebie świat,blaskiem szczęśliwych i długich lat!

 

Dzień Matki to wyjątkowy i uroczysty dzień. Dlatego dzieci z wszystkich grup na  ten właśnie dzień przygotowały piękny program artystyczny. Wiersze, piosenki i tańce były wspaniałym prezentem za trud włożony w wychowanie swoich dzieci. Po prezentacjach, wręczeniu prezentów, łzach radości,  uściskach i całusach dzieci zaprosiły swoje mamy na słodki poczęstunek. To był wyjątkowy dzień – pełen miłości, radości , szczęścia i dumy ze swoich pociech.

 

 

Pieczemy pierniki

Dzieci z gr. najmłodszej po raz kolejny odwiedziły przedszkolną kuchnię. Tym razem wspólnie z paniami kucharkami przygotowały ciasto na przepyszne pierniki. Wspaniały zapach pieczonych ciasteczek unosił się w całym budynku, a dzieciaki ze smakiem pałaszowały własnoręczne wypieki. 

 

Spotkanie z panią krawcową

Dzisiaj na dzieci z gr. Biedroneczki czekała kolejna niespodzianka – spotkanie z panią krawcową. Tym razem naszym gościem była kochana pani Mariola, która przyniosła maszynę do szycia i opowiedziała dzieciom o wszystkim, co jest związane z pracą krawcowej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały i uważnie patrzyły, jak powstają różne stroje. Jak wiadomo, uwieńczeniem pracy każdego krawca jest wielki pokaz mody. Tak było i u nas – maluchy z wielkim wdziękiem i urokiem zaprezentowały  nietuzinkowe , kolorowe kreacje stworzone z wielką fantazją i wyobraźnią. Ten dzień był bardzo wesoły i kolorowy! Dziękujemy pani Marioli za ciekawą lekcję krawiectwa!

 

Spotkanie z panią fryzjerką

Przedszkolaków z najmłodszej grupy odwiedził wspaniały gość – pani fryzjerka, mama Kubusia. Pani Agnieszka przyniosła ze sobą dużo grzebieni, szczotek, spinek i wiele innych magicznych akcesoriów, które zamieniły naszą salę w salon fryzjerski. Pani Agnieszka wszystkim zachwyconym dzieciom wyczarowała wspaniałe fryzury i pokazała, jak robić koki, loki i piękne warkocze. Z całego serca dziękujemy!!

 

 

Lubimy czytać

We wtorek 28. kwietnia do grupy najmłodszej przyszła mama Piotrusia. Pani Dorota przeczytała dzieciom książeczkę z cyklu przygód pszczółki Mai „Alarm niedźwiedziowy”. Dzieci z uwagą słuchały przygód małych mieszkańców łąki. Pani Dorota przygotowała również dla dzieci niespodzianki – miodowe ciasteczka oraz bajkowe kolorowanki. Maluchy zatańczyły układ „Taniec pszczółek z misiami” i serdecznie podziękowały mamie Piotrusia za wspólnie spędzony czas.

 

 

Maluchy w bibliotece

Dzieci z gr. Biedroneczki odwiedziły szkolną bibliotekę. Przywitała nas Pani Krysia – bardzo miła i sympatyczna bibliotekarka i nauczycielka SP nr 12. Pani Krysia przeczytała kilka wierszy maluchom i opowiedziała o pracy w bibliotece. Przedszkolacy podziwiali ogromne regały z książkami oraz oglądały pozycje, z których można wyczytać wiele wspaniałych historii i dowiedzieć się wielu ciekawostek.

 

 

Dzień książki

Witam cię kartek szelestem, 

Tytułem na pierwszej stronie, witam! 

Bo po to przecież jestem, żebyś ujął mnie w dłonie

I czytał!

 

To, jak bardzo ważne jest czytanie książek najmłodszym dzieciom wiedzą na pewno wszyscy. Zawsze o tym pamiętamy, ale 23. kwietnia to Światowy Dzień Książki i dlatego w tym właśnie dniu w naszym przedszkolu w sposób szczególny uczciliśmy to święto. 

 

 

Dzień Ziemi

„Bo ziemia to wyspa zielona,

wśród innych, dalekich planet.

To dom jest dla ludzi i zwierząt,

więc musi być bardzo zadbana”.

 

22. kwietnia to dzień, w którym cały świat obchodzi uroczyście Święto Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy w sposób szczególny pomyśleć o planecie, na której żyjemy i otaczającej nas przyrodzie. Dlatego przedszkolacy w środę przyszli ubrani na zielono – kolor natury. Dzieci obejrzały film edukacyjny o ochronie przyrody i zatańczyły specjalnie dla naszej planety Ziemi. W wyśmienitych humorach wszyscy obejrzeli mini koncert w wykonaniu starszych kolegów ze szkoły: gra na skrzypcach, tańce i występ wokalny bardzo się podobał, a młodzi wykonawcy dostali zasłużone brawa.

 

Święto czekolady

 „Czeko, czeko, czekolada

Może kupi pani dla dzieci swych kochanych?

Czeko, czeko, czekolada,

Jest przysmakiem dzieci twych!”

 

16. kwietnia w naszym przedszkolu była wyjątkowa uroczystość:święto czekolady. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historii powstania czekolady, obejrzały film o tym, jak powstaje ten wspaniały smakołyk oraz wysłuchały opowiadania „W królestwie czekolady”. 

 

 

Spotkanie z futbolem

 10. kwietnia nasze przedszkole odwiedzili pan Mateusz i pan Piotr – trenerzy Kinder Akademii Piłkarskiej. Przedszkolacy z wielkim zainteresowaniem słuchali trenerskich rad, dowiedzieli się, co robić, aby być zdrowym i pełnym energii oraz mieć dobrą kondycję. Trenerzy pokazali kilka piłkarskich sztuczek wywołując zachwyt dzieciaków.

 

Od buraka do lizaka

Dzisiejszy dzień był dla dzieci z grupy Biedroneczek bardzo słodki. Dzieciaki dowiedziały się skąd się bierze cukier i do czego można go wykorzystać. Aby zobaczyć niektóre produkty do których wykorzystywany jest cukier dzieciaki wybrały się do pobliskiego sklepiku. Pani Irenka chętnie pokazała nam to, co wszystkie maluchy lubią najbardziej – słodycze, dżemy, kakao… Oczywiście zrobiliśmy słodkie zakupy – każdy wychodził ze sklepu z uśmiechniętą miną i słodkim lizakiem w dłoni. Wiadomo, słodycze nie są zdrowe, ale w małych ilościach na pewno nikomu nie zaszkodzą…

 

Wizyta w Urzędzie Miasta I MDK

Pierwszego kwietnia dzieci z gr. najstarszej i średniej wybrały się na wycieczkę do centrum naszego pięknego miasta. Jednym z przystanków tej podróży była wizyta w najważniejszym budynku miasta – ratuszu – oraz spotkanie i rozmowa z burmistrzem Tarnowskich Gór – Panem Arkadiuszem Czechem. Przedszkolacy zwiedzili gabinet burmistrza, salę sesyjną oraz inne ciekawe pomieszczenia. Przy okazji dowiedzieli  się, że nasz ratusz istnieje już 117 lat! Przedszkolacy złożyli piękne  życzenia wielkanocne oraz obdarowali Pana Burmistrza własnoręcznie wykonanym koszyczkiem wielkanocnym. W zamian dzieci otrzymały prezenty oraz słodycze. Po wizycie w ratuszu dzieci pojechały do MDK, gdzie obejrzały przedstawienie „Szewczyk Dratewka” przedstawione przez teatr z Wrocławia. Przygody dzielnego szewczyka wszystkim bardzo się podobały. Aktorzy otrzymali ogromne brawa od młodych widzów. Dzieciaki wróciły do przedszkola pełni wrażeń i w wyśmienitych humorach. Kto wie, może pośród nich jest następca burmistrza, wybitny aktor lub reżyser?

http://tarnowskiegory.pl/articles,article,2830,Zyczenia_od_dzieci

 

Marzycielska Poczta

Zbliżają się Święta Wielkanocne, dlatego postanowiliśmy zrobić niespodziankę  naszemu małemu przyjacielowi Krystiankowi i specjalnie dla niego wykonaliśmy świąteczne kartki, pisanki, baranki i inne kolorowe ozdoby. Wysłaliśmy mu również świąteczne kolorowanki, książeczki oraz pluszowego misia.  Mamy nadzieję, że wszystkie nasze prace oraz świąteczne upominki spodobają się Krystianowi i wywołają uśmiech na jego buzi.

 

Urodziny Marchewki

10. marca w naszym przedszkolu było bardzo zdrowo i kolorowo. A to dlatego, że wszyscy przedszkolacy zostali zaproszeni na urodziny marchewki. Dzieciaki przebrane za różne warzywa bawiły się wyśmienicie. Szczypior w parze z marchewką, pomidor z dynią i inne kolorowe witaminki tańczyły ile sił w malutkich nóżkach. Były też warzywne puzzle do układania, marchewkowe pole, na którym rosły prawdziwe marchewki, degustacja smacznych warzyw, tarcie marchewki, marchewkowy quiz i wiele innych atrakcji. Na koniec zaśpiewaliśmy naszej pomarańczowej przyjaciółce marchewce „100 lat!”, zdmuchnęliśmy świeczkę i zabraliśmy się do zjadania pysznego ciasta marchewkowego, które przygotowały dla nas panie kucharki. Było  dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte!!

 

 

Dodaj komentarz