Wydarzenia z 2015_2016

Spotkania, wizyty z rożnymi zaproszonymi osobami w roku szkolno-przedszkolnym 2015/2016: 

Zobacz zdjęcia

13. „Mali uczniowie idą do szkoły”

15. stycznia wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do afrykańskiego państwa Mali. Tam czekało na nich wiele atrakcji: przebieranie w afrykańskie stroje, gra na bębenkach, tańce, a potem zabawy i zagadki związane z tym, co dzieci lubią najbardziej, czyli z  bajkami. Wycieczka poprzedzona była obejrzeniem filmu edukacyjnego UNICEF „Mali uczniowie idą do szkoły”. Przedszkolacy dowiedzieli się o problemach swoich rówieśników w Mali i postanowili im pomóc. Tym razem dzieci wraz z rodzicami mogą wykonać kolorowe książki, które potem można będzie kupić na przedszkolnej aukcji. Zapraszamy wszystkich do udziału !

{gallery count=2}galeria/2015_2016/35{/gallery}

 

12. „DZIECIAKI MLECZAKI”

To Projekt sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka oraz ze środków Polskiej Izby Mleka. Patronat nad programem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Kończymy październik we wspaniałych nastrojach! Starszacy zadebiutowali w projekcie!
Najpierw wysłaliśmy deklarację przystąpienia do projektu…długo nie czekaliśmy bo już za dwa dni otrzymaliśmy podziękowanie za przystąpienie do akcji.
Jesteśmy na stronie „mleczaków” w  strefie rodzica – wizyty dzieciaków mleczaków. Chwalimy się tam naszymi zajęciami, wykonanymi pracami i własnoręcznie zrobionymi smakołykami.

http://www.dzieciakimleczaki.pl/
http://dzieciakimleczaki.pl/artykuly/915-starszacy-lubia-i-pija-mleko

11. Pola nadziei

Nasze przedszkole kontynuując współpracę z Hospicjum Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach dołączyło do kampanii „Pola nadziei”. Międzynarodowym symbolem kampanii jest Żonkil – kwiat nadziei. Przypomina nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy żonkile kwitną – zbierane są fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej. Hospicjum Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach obejmuję rocznie opieką prawie 100-u chorych oraz pokrywa koszty opieki i leczenia, a także nieodpłatnie wypożycza sprzęt medyczny.  Celem prowadzonej akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. W środę dzieci z naszego przedszkola zasadziły cebulki żonkili. Mamy nadzieję, że wiosną zakwitną piękne kwiaty, które pomogą chorym choć na chwilę uśmierzyć ich ból.
Więcej informacji na: http://www.hospicjumkrolowejpokoju.tarnogorski.pl

 

 

 

 

10. Owocowy dzień w przedszkolu

We wtorek 27. października w naszym przedszkolu było bardzo owocowo.
Wszystkie dzieci zebrały się wspólnie, aby przypomnieć sobie, jak ważną rolę pełnią owoce w naszym życiu. Były wspólne tańce, śpiewy, zagadki i zadania do wykonania. Największą odwagą wykazała się Laura, która bez kwaśnej miny i ze smakiem zjadła kawałek cytryny. Podczas spotkania odbyło się podsumowanie konkursu dla dzieci i rodziców „Owoce i warzywa w nietypowej roli”. Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością i inwencją, o czym można było się przekonać oglądając wspaniałe prace. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!
Na koniec dzieci w swoich salach wykonały przepyszne owocowe przysmaki: sałatka, szaszłyki i ciasteczka były przepyszne! Teraz już każde dziecko wie, że „Owoce to witaminki dla chłopczyka i dziewczynki!”.

 

 

 

 

9. Starszacy biorą udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez producenta zabawek –  firmę Wader

Oj lubimy zabawki….zwłaszcza te kolorowe i bezpieczne. Takie właśnie są zabawki Wadera.
Bierzemy udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez producenta na temat „ Moja ulubiona zabawka”…Rysujemy, kolorujemy, wycinamy, naklejamy… i już gotowe… i już wysyłamy naszą wspólna pracę na konkurs.
Co z tego wyniknie…?

 

 

 

 

 

 

8. Starszacy lubią i piją mleko!

Mleko jest źródłem wielu cennych składników, będziesz zdrowszy wybierając je zamiast smakołyków. Wszyscy pijemy  mleko i zjadamy produkty mleczne. Chcemy być zdrowi, mieć mocne kości 🙂 rosnąć jak na drożdżach i  zawsze się uśmiechać. Dlatego pijemy mleko, jogurty, zjadamy twarożki i różne mleczne pyszności. Na początek naszych mlecznych przygód kolorowaliśmy Krówki Muuwki…i już każdy miał swoją przyjaciółkę. Największą niespodzianką były dla nas przepyszne mleczno – bakaliowe kuleczki “ Simplisy”,  które sami zrobiliśmy a potem zjedliśmy…ale było pysznie… “ Simplisy” inaczej zwane słodkimi kulkami, to popularny deser prosto z Indii.  Wykonanie jest tak proste jak nazwa przeczytana z języka angielskiego, gdzie simple – znaczy prosty.  Do przygotowania porcji ok 20 sztuk simplisów potrzebujemy jedynie 1 kostki masła, 1 opakowania mleka w proszku, 1 szklanki cukru pudru i garść bakalii. Suche składniki mieszamy, dodajemy miękkie masło i zagniatamy na gładką masę przez ok. 5 minut. Formujemy małe kulki i deser gotowy. Wspólne formowanie kuleczek jest równie przyjemne jak ich jedzenie i sprawia radość zarówno dzieciom jak i rodzicom.

 

 

 

 

7. Króliczek w przedszkolu

Dzisiaj 20. października gościem dzieci z gr. Biedronki był króliczek Lady. Przedszkolacy dowiedzieli się, w jaki sposób opiekować się króliczkiem, dlaczego trzeba chodzić z nim do weterynarza i co najchętniej króliczki jedzą. Dzieci mogły tez pogłaskać puszyste futerko Lady oraz z bliska obejrzeć długie uszy i piękne oczy. Dziękujemy mamie Lenki za wizytę z tak wspaniałym gościem. Lady również podziękowaliśmy – bukietem z marchewek. Życzymy jej smacznego!

 

 

 

 

 

 

6. Czworonożny gość w przedszkolu

W środę 07. października nasze przedszkole odwiedził niecodzienny gość: Hoshi  ( czyli Gwiazdka) – piękna suczka rasy flat coated retriever. Hoshi to wielokrotna medalistka i laureatka wielu psich wystaw krajowych i międzynarodowych. Dzieci były zachwycone mogąc pogłaskać oraz przespacerować się z czworonożnym gościem. Ogromne wrażenie zrobiły medale i trofea zdobyte przez śliczną Gwiazdkę. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Hoshi znowu nas odwiedzi. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 5. Światowy Dzień Zwierząt

06. października dzieci z naszego przedszkola obchodziły święto naszych ukochanych zwierzaków. 

Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób postępować ze zwierzętami, jak się nimi opiekować i  co robić, kiedy zachorują. Dzieci poznały też pozycję „żółwia’, która należy stosować w razie zagrożenia. Były zabawy, zadania do wykonania, tańce i piosenki. Wszystko po to, aby uświadomić dzieciakom, że zwierzęta też czują i należy się nimi odpowiednio zajmować. Czy to kot, pies, papuga, mała myszka czy ogromny słoń… Każde zwierzę zasługuje na nasz szacunek. Dzieci zapoznały się też z celami akcji charytatywnej „Zostań Przyjacielem zwierząt”,  podczas której będą zbierane dary na rzecz azylu dla zwierząt „Cichy Kąt” w Tarnowskich Górach.

 

 

 

 

 4. Akademia Wyobraźni Play-Doh

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Akademia Wyobraźni Play-Doh”. 
Dzieci wysłuchały opowiadania o jesiennym zbieraniu przysmaków przez małą wiewióreczkę, razem z nią zbierały orzeszki i wesoło tańczyły. Następnym ważnym punktem było wykonanie wiewiórek z ciastoliny – każda grupa wykazała się ogromnym zaangażowaniem i inwencją twórczą. Wszystkie prace zostaną zgłoszone do konkursu Akademii. 
    Akademia Wyobraźni to również projekt dla rodziców i dzieci. Zapraszamy chętnych do wejścia na stronę  http://www.akademia-playdoh.pl/  i udział w rodzinnych konkursach. 
Play-doh to wyśmienita zabawa, która rozwija wyobraźnię i wrażliwość artystyczną dziecka oraz zapewnia wspaniałą zabawę z rodzicami!

 

 

 

3. Wizyta policjantów w naszym przedszkolu

W piątek 23. września nasze przedszkole odwiedzili policjanci. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały pogadanki na temat bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach oraz oglądały policyjne akcesoria. Niesamowitą atrakcją dla dzieciaków był Sznupek –  maskotka śląskiej policji. Przedszkolacy z wielkim zaangażowaniem zaśpiewali gościom piosenki, przedstawili wiersze i wręczyli własnoręcznie wykonane prace plastyczne. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał znaczek odblaskowy. Wszyscy bardzo podekscytowani i radośni wychodzili z tego edukacyjnego spotkania. 

 

 

 

 

2. Bezpiecznie na drodze

Dzieci z gr. Biedronki poznały podstawy bezpieczeństwa na drodze. 

Wszyscy już wiedzą, że przechodzi się tylko na zielonym świetle, a białe pasy na jezdni to zebra. Dzieci poznały tez znaczenie niektórych znaków drogowych i nauczyły się wesołej piosenki o bezpiecznej podróży samochodem. Biedronki były na pobliskim skrzyżowaniu, gdzie obserwowały przejeżdżające pojazdy oraz zmieniające się światła na sygnalizatorze. Teraz już wszyscy wiedzą, jak bezpiecznie przejść przez ulicę!

 

 

 

 

 1. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dzisiaj (18 września) wszyscy przedszkolacy od samego rana mieli wyśmienite humory, bo przecież dzisiaj Dzień Przedszkolaka!

Wszyscy pięknie ubrani, uśmiechnięci i pełni emocji wyruszyli do Krainy Zabawy. Tam czekało na nie mnóstwo niespodzianek: wesołe tańce przy muzyce, wspólne śpiewy, zabawy ruchowe i zręcznościowe oraz zajęcia plastyczne.

 Na koniec wszyscy przeszli kolorowym korowodem uliczkami w pobliżu przedszkola. Wesołe śpiewy i głośne granie na instrumentach na pewno słychać było na każdym podwórku w okolicy!

Gr. „Żabki” (dzieci najmłodsze) – na zielono,

Gr. „Biedronki” (dzieci średnie) – na żółto,

Gr. „Krasnale” (dzieci najstarsze) – na czerwono.

 

Dodaj komentarz