Religia _ lekcja 6

44. Maryja Naszą Matką.

Drodzy rodzice proszę przeczytać swoim pociechom a potem niech zrobią w książce katechezę 44.  

Moi kochani mamy miesiąc maj. Najbardziej ukwiecony miesiąc.

Piękny miesiąc maj jest w szczególny sposób poświęcony Matce Jezusa, Maryi. Bardzo się cieszymy, że jest Ona również naszą Matką. Dlatego chcąc Jej podziękować za Jej miłość i pokazać, że my również Ją kochamy, miesiąc, w którym kwitną najpiękniejsze kwiaty, poświęcamy Maryi.

Majowe kwiaty Na łące zakwitły pierwsze majowe kwiaty. Julka i Karol z zachwytem im się przyglądali. – Nazbierajmy kwiatów na wiosenny bukiet – zawołała Julka – a potem podarujemy je mamie. Dzieci zaczęły zrywać kwiaty, wybierając najpiękniejsze. – Mamie bardzo się spodobają – stwierdził Karol. Kiedy mama dostała kwiaty, rzeczywiście bardzo się ucieszyła i powiedziała: – Kwiaty są bardzo ładne. Dziękuję wam, kochani. Wiem nawet, co możemy z nimi zrobić. Mama wzięła kwiaty i zaczęła układać z nich bukiet. Kiedy był gotowy, tata zabrał małą Zuzię, a mama zawołała starsze dzieci do ogrodu, gdzie na drzewie zawieszona była kapliczka Matki Bożej. – Te piękne, wiosenne kwiaty damy Maryi, która bardzo się cieszy, jeśli o niej pamiętamy. I mama wstawiła bukiet do wazonu przy kapliczce. – Ale naszą miłość do Maryi jeszcze lepiej możemy okazać modlitwą. W maju modlimy się do Matki Bożej w wyjątkowy sposób, odmawiając litanię. – A co to jest litania? – zapytała Julka.

Do Maryi się zwracamy, nasze prośby Jej oddamy.

– To taka modlitwa, w której zwracamy się do Maryi różnymi tytułami i prosimy „Módl się za nami”. Litanię można też śpiewać. I mama zaczęła odmawiać litanię do Matki Bożej. Karol i Julka nie znali jeszcze całej litanii, ale przyłączyli się do mamy, odpowiadając po każdym wezwaniu „Módl się za nami”.

Na koniec posłuchajcie piosenki: