Kreatywnie z LEGO

Drodzy Rodzice,

Zachęcam do kreatywnych działań z dzieciakami z wykorzystaniem LEGO. Zapewne każdy posiada w domu różne zestawy tych klocków, a możliwości ich wykorzystania jest wiele. Dzisiaj kilka z nich:

1. Cyfry – to nie taka prosta sprawa, ale przedszkolak potrafi 🙂 W ten sposób dzieci utrwalają wygląd cyfr. Potem wystarczą proste polecenia: rodzic pokazuje cyfrę np. 4 i prosi dziecko o przyniesienie tylu samochodów, orzechów, owoców itp. Oczywiście zadanie działa też w drugą stronę – dziecko na pewno będzie miało dużo radości prosząc rodzica o wykonanie zadania.
  2. Pojemnik na szczoteczki – wystarczy zrobić kolorowe pudełko i pojemnik gotowy. W bardzo podobny sposób można zrobić organizer na biurko, wazon lub pojemnik na chusteczki.
  3. Ringo – wystarczą klocki i gumki recepturki lub zrobione ze sztywnego sznurka czy drucika. Sposób wykonania prosty, a ile zabawy 🙂

Inne ciekawe pomysły znajdziecie na stronie:

Brak dostępnego opisu zdjęcia.