Segregujemy śmieci

Witajcie młodzi ekolodzy! Dzisiaj zajmiemy się segregowaniem śmieci.

Jak myślisz, dlaczego wyrzucanie śmieci do odpowiednich pojemników jest bardzo ważne?

  1. Obejrzyj film:

Pamiętasz, jakie kolory mają kosze do segregacji śmieci?

2. Poproś mamę lub tatę, aby pomogli Ci wyciąć po kilka niewielkich prostokątów w wybranych trzech lub czterech kolorach ( masz do wyboru: żółty, zielony, niebieski, brązowy lub czarny). Rodzic niech ułoży rytm kolorystyczny, a twoim zadaniem jest ułożenie dalszego ciągu, np. : żółty – zielony – niebieski – żółty – …………….

Aby było trudniej papierowe prostokąty możesz przenosić za pomocą rurki do picia wkładając ją do buzi i wciągając powietrze. W ten sposób postaraj się przenieść elementy w odpowiednie miejsce.

3. Teraz trochę ruchu 🙂 Biegaj na palcach po pokoju tak, na hasło rodzica „ziemia” – siadasz w siadzie skrzyżnym i dotykasz dłońmi podłogi, na hasło „woda” – kładziesz się na brzuchu, wyciągasz wyprostowane ręce na boki i unosisz je delikatnie do góry, na hasło „powietrze” – wspinasz się na palce, podnosisz jak najwyżej ręce próbując dotknąć sufitu.

4. Wymyśl hasło promujące ekologię np. „Śmieci segregujesz – ziemię ratujesz!”. Wykonaj plakat, który będzie zachęcał do działań ekologicznych.

Kilka propozycji:

5. Wykonaj wybrane ćwiczenia:

Połącz z cieniem
Rysuj po śladzie, pokoloruj
Połącz śmieci z odpowiednim koszem