Wydarzenia-biedronki-2016-2017

Lekcja dla Rodaka
Dzisiaj  dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek o Kazachstanie – kraju, w którym mieszka wielu Polaków wysiedlonych z ojczyzny wiele lat temu. Najpierw znaleźliśmy Kazachstan na globusie a potem w Internecie szukaliśmy jego stolicy, zwierząt oraz roślin, które tam żyją. Dzieci z ciekawością oglądały też zdjęcia Polaków oraz ich domów i codziennego życia. Mamy nadzieję, że kartki świąteczne, które dla nich robimy sprawią im wiele radości.
{gallery count=2}galeria/2016_2017/41{/gallery}

Dzień wody
Dzisiejszy dzień w naszej grupie przebiegał pod hasłem „Woda źródłem życia”. Dzieci ubrane na niebiesko sprawdzały rozpuszczalność substancji w wodzie, właściwości śniegu i lodu, barwiły wodę różnymi substancjami oraz sprawdzały, co tonie, a co pływa po powierzchni wody. Dzieci przeliczały krople wody, malowały morskie fale oraz bawiły się przy muzyce. Po wyczerpującym zajęciu wszystkim chciało się pić, a wiadomo – na pragnienie – najlepsza jest woda!
{gallery count=2}galeria/2016_2017/40{/gallery}

W czwartek odwiedziliśmy Panią Justynę Król – Kawczyk – zaprzyjaźnioną dentystkę. Dzieci przypomniały sobie, jak należy dbać o higienę jamy ustnej oraz prawidłowo myć zęby. Wszyscy bez wyjątku chętnie siadali na fotel dentystyczny, co Pani doktor nagrodziła upominkami. Wizyta przebiegała w bardzo miłej atmosferze, czego dowodem są nasze tańce, do których włączyła się Pani Justyna oraz jej asystentka. Wszystkie dzieci jednogłośnie stwierdziły, że będą odwiedzać gabinet dentystyczny bardzo chętnie.
{gallery count=2}galeria/2016_2017/39{/gallery}

Dziś dzieci z gr. Biedronki odwiedziła mama Daniela. Pani Sylwia – nauczycielka jęz. niemieckiego – przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia. Dzieci bardzo chętnie poznawały i powtarzały niemieckie słówka, doklejały brakujące części ciała u ulubionych bohaterów bajek oraz zadawały mnóstwo pytań dotyczących języka niemieckiego.
Bardzo dziękujemy Pani Sylwii za poświęcony czas .
{gallery count=2}galeria/2016_2017/38{/gallery}

Od stycznia Biedronki biorą udział w gminnej edycji projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.
Patronat honorowy nad projektem „Gmina Tarnowskie Góry czyta z Małym Misiem”  objął burmistrz Tarnowskich Gór – Arkadiusz Czech. Nasz miś Reptuś odwiedzi dzieci w dziewięciu tarnogórskich przedszkolach, razem z nimi będzie czytał książeczki i opowiadania. Wróci do nas po kilku miesiącach pełen czytelniczych wrażeń i nowych przyjaźni.Krótką notatkę o akcji można przeczytać tutaj:

{gallery count=2}galeria/2016_2017/37{/gallery}

Marzycielska poczta
Nadchodzą święta Bożego Narodzenia. To magiczny czas, kiedy można na chwilę zwolnić, poczuć wyjątkową atmosferę i radować się czasem spędzonym w rodzinnym gronie. To też czas, kiedy w wyjątkowy sposób myślimy o swoich znajomych i przyjaciołach. Chcemy, aby byli radośni i szczęśliwi. Właśnie dlatego w tym świątecznym czasie napisaliśmy do naszego kolegi – Krystiana. Życzymy jemu oraz  jego mamie wspaniałych świąt pachnących choinką i piernikami. Aby pierwsza gwiazdka zwiastowała radość, spokój i miłość. Wesołych świąt!
{gallery count=2}galeria/2016_2017/34{/gallery}

{gallery count=2}galeria/2016_2017/32{/gallery}

Okres świąteczny, to magiczny czas, do którego przygotowujemy się również w przedszkolu. W tym roku dzieci z gr. Biedronki zaprosiły na zajęcie otwarte swoich rodziców, by razem z nimi przygotować ozdoby choinkowe. Zarówno dzieci jak i dorośli, świetnie się bawili tworząc cudne bombki, które powieszone na przedszkolną choinkę budziły zachwyt wszystkich oglądających. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy przyszli na zajęcia i razem z dziećmi sprawili, że nasza choinka w tym roku jest naprawdę śliczna.
{gallery count=2}galeria/2016_2017/31{/gallery}

Wierszyki Ciotki Dominiki

Dzisiaj dzieci spotkały się z wyjątkowym gościem – Panią Dominiką Bylicą, autorką wierszy, książek dla dzieci oraz gier dydaktycznych. Przedszkolacy z wielkim zainteresowaniem słuchali niesamowitych i jedynych w swoim rodzaju wierszy. Razem z dziećmi w spotkaniu brał udział miś Grzeczniś, który w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, przyjechał do nas z Ryjewa. Spotkanie wszystkim bardzo się podobało. Dzieci podziękowały autorce piosenką oraz świątecznym upominkiem.
{gallery count=2}galeria/2016_2017/29{/gallery}

Sport to zdrowie

W ramach zajęć „Rodzic w przedszkolu” odwiedziła nas mama Alicji. Pani Zenia opowiedziała dzieciom o swojej pasji, jaką jest fitness. Szybko okazało się że przedszkolacy również kochają ćwiczenia, zwłaszcza, kiedy pod ręką ( i nogą) jest profesjonalny sprzęt. Wszyscy chętnie próbowali swoich sił na trampolinie, stepie, turlali się na piłce, a nawet podnosili ciężarki. Taka forma relaksu i dbania o własne zdrowie bardzo się nam podobała.  Dziękujemy Pani Zeni za tak wspaniałe zajęcia i poświęcony czas. Dziękujemy również siłowni Fit Your Life z Tarnowskich Gór za wypożyczenie sprzętu
{gallery count=2}galeria/2016_2017/10{/gallery}

Mały miś w świecie wielkiej literatury

Dzieci z gr. Biedronki dołączyły do ogólnopolskiego projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, którego głównym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz współpraca pomiędzy placówkami w
całej Polsce. Nasz miś Gwaruś odwiedzi dzieci w 9 przedszkolach m. inn. w Warszawie, Międzyzdrojach, Kolbuszowej, Żyrardowie. Tam będzie uczestniczył w zajęciach, słuchał bajek, wierszy. W międzyczasie do
nas będą również przyjeżdżać misie z tych właśnie miejscowości. Każdy miś posiada dziennik podróży, do którego będą wpisywać się przedszkolacy wraz ze swoimi nauczycielkami. Po kilku miesiącach Gwaruś wróci do naszego przedszkola pełen czytelniczych wrażeń i przygód.
{gallery count=2}galeria/2016_2017/28{/gallery}